Widal.plSpołeczeństwoPracujesz zdalnie? Zapłacisz od tego podatek. Nowy pomysł na oskubanie obywateli

Pracujesz zdalnie? Zapłacisz od tego podatek. Nowy pomysł na oskubanie obywateli

Pracujesz zdalnie? Zapłacisz od tego podatek. Na genialny pomysł wpadł Deutsche Bank. Jak się okazało przedstawiciele banku doszli do wniosku, że pracę zdalną powinno się opublikować.

Jako uzasadnienie podają fakt, że po pandemii osoby pracujące zdalnie powinny wrocić do pracy w sposób tradycyjny. Jednak jak z tego wybrnąć w sytuacji gdy praca zdalna na całym świecie stanie się priorytetem?

Pracujesz zdalnie- zostaniesz opodatkowany

Pracujesz zdalnie podczas pandemii, więc powinieneś zapłacić dodatkowy podatek. Jak wiemy koronawirus pokrzyżował plany wielu z nas. Znaczna część ludzi na całym świecie pracuje i uczy się zdalnie za pośrednictwem Internetu.

Taki sposób pracy jest korzystny zarówno dla pracownika, ponieważ nie musi on wychodzić z domu oraz oszczędza koszty podróży. Pracodawca z reguły otrzymuje wyższe efekty pracy a co za tym idzie większe korzyści ekonomiczne. Nie da się ukryć, że pracodawcy oszczędzają także na wynajmie nieruchomości czy opłatach związanych z utrzymaniem biur.

Mamy zbyt mało podatków?

W Polsce pracownik jest objęty podatkiem od osób fizycznych (PIT) albo podatkiem od osób prawnych (CIT). Podatek CIT wynosi obecnie 19%, z możliwością uzyskania prawa do 9% stawki (pod warunkiem nieprzekroczenia w 2020 roku większej kwoty, niż 1,2 milionów euro). PIT zaś zawiera stawki 17% i 32% (po przekroczeniu kwoty 85 528 zł, od nadwyżki tej kwoty).

Każda osoba pracująca w związku z tymi podatkami oddaje praktycznie połowę zarobionych pieniędzy. Co za tym idzie, nikt nie chce płacić jeszcze jednego. Tym bardziej nikt nie chce płacić podatku za to, że ma możliwość pracy z domu a co za tym idzie oszczędzenie pewnej kwoty pieniędzy chociażby na dojazdy, benzynę czy bilety komunikacji miejskiej. Dodatkowo pracodawcy także będą chcieli uniknąć dodatkowych kosztów oraz będą się obawiać utraty dobrych pracowników, którzy pod wpływem dodatkowych opłat zdecydują się na emigracje.

Zobacz także na Widal.pl

Donald Trump ma nowy plan. Polityk chce założyć własna telewizję. Co w niej zobaczymy?

Donald Trump ma nowy plan. Po przegranej w wyborach prezydenckich wiele jego sojuszników odwróciło się od niego. Nie da się ukryć, ze wpływ na to miało podejście polityka do pandemii trwającej od początku roku na świecie.

Katarzyna Lubnauer oskarża rząd o manipulacje testami na koronawirusa. Jakie ma dowody?

Katarzyna Lubnauer oskarża rząd o manipulacje testami na koronawirusa. Jak twierdzi wiceszefowa klubu KO rządzący ukrywają przed Polakami rzeczywistą skalę pandemii.

Plan Fundacji Rockefellera właśnie się spełnia. Co dokładnie zakładał?

Plan Fundacji Rockefellera właśnie się spełnia. Jak się okazuje to co się teraz dzieje na świcie było wcześniej zaplanowane. Wojciech Sumliński, który jest dziennikarzem śledczym przedstawił zaskakujące wiadomości.