Widal.plSpołeczeństwoPracownicy handlu będą szczepieni w pierwszej kolejności? Jest apel Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji!

Pracownicy handlu będą szczepieni w pierwszej kolejności? Jest apel Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji!

Pracownicy handlu mają zostać zaszczepieni w pierwszej kolejności? O takie działanie apeluje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Wynika to z faktu, że osoby te maja bezpośredni kontakt z dużą ilością osób w związku z czym są narażeni na zakażenie.

Jednak co na to sami zainteresowani. Czy kasjerzy i sprzedawcy ruszą tłumnie na szczepienia?

Pracownicy handlu mają zostać zaszczepieni w pierwszej kolejności?

Pracownicy handlu mają zostać zaszczepieni w pierwszej kolejności? Taki apel został wystosowany przez Polską Organizację Handlu i Dystrybucji oraz jej firmy członkowskie do polskiego rządu. Wynika to z faktu, że pracownicy handlu mają bezpośredni kontakt z klientem w związku z czym należą do grupy zawodowej podwyższonego ryzyka.

Cieszy nas fakt, że organizacje związkowe poparły nasze stanowisko w tej sprawie. Pragniemy podkreślić, iż pracownicy handlu, zarówno personel sklepów, jak i centrów dystrybucji, są pracownikami tzw. „infrastruktury krytycznej”, a charakter ich pracy zakładający wysoką częstotliwość kontaktów społecznych predestynuje tę grupę zawodową do szczepień na zasadach preferencyjnych.

Jak wiemy handlowcy szczególnie w branży spożywczej cały czas działają mimo panującej pandemii. Utrzymana jest ciągłość dostaw żywności i niezbędnych towarów do sklepów. Co więcej w sklepach utrzymane są najwyższe standardy sanitarne w celu zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa zarówno pracownikom jak i klientom.

Co więcej Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji apeluje do polskiego rządu aby pracowników handlu ująć w I etapie szczepień, co będzie gwarantem utrzymania ciągłości dostaw i bezpieczeństwa żywności w naszym kraju.

Kolejność szczepienia na koronawirusa w Polsce

  • grupa „0”– pracownicy szpitala węzłowego, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, osoby zatrudnione na uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych, osoby zatrudnione w izbach lekarskich, pielęgniarek i położnych, aptekarskich oraz diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów
  • etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
  • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
  • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Zobacz także na Widal.pl

Zmarł lekarz papieża Franciszka. Miał COVID-19!

Zmarł osobisty lekarz papieża Franciszka! Fabrizio Soccorsi miał 78 lat, a przyczyną jego śmierci były komplikacje po rozwinięciu się choroby COVID-19! O śmierci lekarza, który współpracował z papieżem Franciszkiem od 2015 roku poinformowały watykańskie media. Soccorsi zmarł w klinice medycznej Gemelli.

Kurtka Marcina Najmana na aukcji dla WOŚP! Ma już ogromną wartość!

Słynna niebieska kurtka Marcina Najmana wylądowała na aukcji dla WOŚP! “El Testosteron” przekazał swoją odzież na licytację, z której pieniądze wesprą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020 w Polsce! Zaskakujące miejsce Dawida Kubackiego!

Robert Lewandowski został Sportowcem Roku 2020 w Polsce! Wczoraj odbyła się Gala Mistrzów Sportu organizowana przez Przegląd Sportowy i Telewizję Polsat. Była to 86. edycja Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku w naszym kraju.