Widal.plSpołeczeństwoPracownica kolei została opluta przez zakażanego, zmarła niedługo później!

Pracownica kolei została opluta przez zakażanego, zmarła niedługo później!

Pracownica kolei z Wielkiej Brytanii wykonywała swoją pracę na stacji Victoria w Londynie w marcu. Podczas niej została napadnięta kiedy przechodziła przed dworzec razem ze swoją koleżanką.

W środę podczas sesji pytań, sprawę skomentował premier kraju Boris Johnson, który opisał jej śmierć jako „tragiczną”.

Pracownica kolei po ataku musiała chodzić dalej do pracy

Pracownica kolei Belly Mujinga powiedziała swoim szefom w Govia Thameslink Railway (GTR) o ataku, ale wtedy nie wezwano policji. 47-latka początkowo nie czuła objawów, ale obawiała się zakażenia. Mimo to jej pracodawcy kazali jej chodzić dalej do pracy.

Fakt, że była zmuszona do wykonywania pracy, jest przerażający

– powiedział premier Boris Johnson na konferencji.

Dochodzenie policyjne zostało wszczęte ponad miesiąc po tym, jak 47-letnia Mujinga została zaatakowana przez mężczyznę, który rzekomo był zakażony koronawirusem. Po usłyszeniu wiadomości o jej śmierci, jej kolega z pracu Victor Bangura nie krył rozgoryczenia.

Całe moje ciało doznało szoku. Byłem bardzo, bardzo emocjonalny. Wszyscy jesteśmy bezbronni, na tym samym stanowisku może się zdarzyć każdemu z nas.

Pracownik ochrony na stacji Victoria powiedział, że po raz pierwszy otrzymał maskę w środę i musiał zabrać ze sobą własne rękawiczki.

Pracownicy kolei żądają zmian


Stowarzyszenie Transportu Salaried Staffs Association (TSSA) wezwało do rozszerzenia programu rekompensat w wysokości 60 tysięcy funtów na pracowników, którzy umierają z powodu koronawirusa. W liście do premiera napisali:

Belly Mujinga była jednym z wielu pracowników transportu dzielnie zmierzających do pracy, aby utrzymać nasz kraj w czasach pandemii i zapewnić innym kluczowym pracownikom dostęp do swoich miejsc pracy. Prosimy o przekazanie odszkodowania rodzinie Belly Mujingi i innym pracownikom transportu, którzy umierają na koronawirusa.

Najnowsze dane pokazują, że na koronawirusa w Wielkiej Brytanii zmarło już 52 pracowników kolei. Linda Freita pracuje na stacji Victoria od 13 lat, twierdzi, że pracownicy kolei są narażeni na agresję ze strony pasażerów. Kilka razy już się zdarzyło, że ludzi przechodzących przez dworzec stosowali wobec niej agresję. Jej zdaniem należy zwiększyć ochronę, ponieważ nie czuje się już bezpiecznie w pracy.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.