Widal.plSpołeczeństwoBrawurowy pościg za kierowcą Golfa. Miał dobry powód!

Brawurowy pościg za kierowcą Golfa. Miał dobry powód!

Pościg za kierowcą golfa zaczęli policjanci z Lubania. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu próļowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Volskwagenem Golfem. Młody kierowca po zobaczeniu sygnałów dźwiękowych i wizualnych dawanych przez policjantów, nie zatrzymał się.

Postanowił przyspieszyć i uciec policjantom. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. 23-latek nie dawał za wygraną. Pewne było, że musi mieć coś na sumieniu.

Pościg za kierowcą golfa

Pościg za kierowcą golfa trwał kilkanaście minut i zakończył się na obrzeżach miasta Lubań. Mężczyzna wiedząc, że nie da rady uciec, zjechał do przydrożnego rowu. Zostawił tam auto i zaczął uciekać pieszo. Nie był jednak wystarczająco szybki i dał się złapać.

Przestepcą okazał się 23-latek. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. To jednak był tylko początek jego kłopotów. W swoim samochodzie woził również narkotyki.

W aucie policjanci znaleźli 10 tabletek ecstasy oraz dwie jednostki broni gazowej, na którą mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia. To nie jedyny broń jaką miał w swoim arsenale, znaleziono również kastet, kominiarki oraz komplety tablic rejestracyjnych.

Mężczyzna zachowywał się dziwnie

Z uwagi na dziwne, wręcz nieracjonalne, zachowanie 23-latka, poddano go badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny. Od mężczyzny pobrano krew do badań, które będą dowodem w sprawie. W ramach prowadzonego postępowania funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie usiłowania włamań i kradzieży do dwóch pojazdów marki Audi A3.

Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zobacz także:

Godzina policyjna we Francji. Nowa taktyka Emmanuela Macron w walce z koronawirusem?

Godzina policyjna we Francji. Cały świat walczy z szalejącym koronawirusem. Jak się okazuje prezydent Francji podjął decyzję, której nikt się nie spodziewał.

Szumowski zakażony. Ostra reakcja polityków opozycji?

Szumowski zakażony koronawirusem. Ta informacja obiegła media późnym wieczorem i wywołała burzę wśród polityków różnych opcji politycznych.

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Jeszcze wczoraj przebywał z całą reprezentacją?

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Uznawany za najlepszego piłkarza w historii Portugalczyk przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji. O pozytywnym wyniku testu u Ronaldo poinformowała Portugalska Federacja Piłkarska.