Widal.plOgólnePoruszający wpis Wojciecha Szczęsnego. Trudno powstrzymać łzy

Poruszający wpis Wojciecha Szczęsnego. Trudno powstrzymać łzy

Wojciech Szczęsny jest na co dzień pierwszym bramkarzem słynnego Juventusu Turyn. We Włoszech właśnie trwa walka z pandemią koronawirusa, która opanowała już większość kraju. Największe spustoszenie siejąc na północy. Bramkarz zdecydował się wesprzeć lokalną społeczność wpisem na portalu społecznościowym.

Słowa Szczęsnego zostały bardzo dobrze odebrane przez media i obywateli. Wsparcie znanego piłkarza, w dodatku cudzoziemca mocno dodały otuchy załamanym Włochom.

Wojciech Szczęsny wspiera Włochów

W tym trudnym czasie należy wspierać najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Obecnie we Włoszech umiera najwięcej ludzi zarażonych. Wielu mogłoby powiedzieć, że nie ma obecnie gorszego miejsca, w którym można przebyć. Nie zgadza się z tym Wojciech Szczęsny.

Ktoś, kto przebywa w tym momencie we Włoszech, w kraju w największym stopniu dotkniętym przez pandemię, może myśleć o sobie w kategorii pechowca. Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Czuję się szczęśliwy, że tu jestem, ponieważ wiem, że Włosi poradzą sobie z tym kryzysem dzięki jedności i pasji, z których znani są na całym świecie. Przez kolejne dziesiątki pokoleń ludzie będą uczyć się o Italii, o pięknie sztuki, jaka była tu tworzona, o niespotykanej architekturze, modzie oraz kuchni.

– napisał bramkarz Juventusu i do wpisu dodał zdjęcia symboli kraju z Półwyspu Apenińskiego m.in. flagi, koloseum czy Wenecji.

Szczęsny wierzy, że historycy nie wspomną w książkach o koronawirusie.

Bramkarz reprezentacji Polski jest pod wrażeniem historii i kultury Włochów, czego dał wyraz w swoim wpisie.

W książkach do historii, które zostaną napisane w przyszłości, nie znajdziemy informacji o chorobie Covid-19, ponieważ Włochy są od niej większe, lepsze a także silniejsze. I podczas gdy strasznie tęsknie za moją rodziną i modlę się o ich zdrowie, jestem dumny, że mogę dzielić ten trudny okres z Włochami. Bądźcie silni! Wszystko będzie dobrze.

– dodał dodając otuchy Wojciech Szczęsny.

Wpis spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony włoskich mediów. Komentatorzy podkreślają, że takie głosy są potrzebne w celu poprawy sytuacji w kraju. Zwłaszcza jeśli zamieszczają je cudzoziemcy mieszkający w Italii.