Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: Liczba wyzdrowiałych przekroczyła 10 tysięcy!

Koronawirus w Polsce: Liczba wyzdrowiałych przekroczyła 10 tysięcy!

Poranny raport z 26 maja od Ministerstwa Zdrowia na temat stanu epidemii koronawirusa w kraju został opublikowany. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowaniem na COVID-19.

Doszła duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 236 przypadków zakażeń. Zmarło 6 osób.

Poranny raport z 26 maja

Poznaliśmy poranny raport z 25 maja na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2171 osób jest hospitalizowanych. 78 tysięcy 864 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba jest o 600większa w porównaniu do wczoraj. Ponad 19 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 10020. To wzrost o niecałe 100 w stosunku do wczoraj.

Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (187), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (7), podlaskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), lubelskiego (3), małopolskiego (3), opolskiego (3), pomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-M Starachowice, 72-K, 72-M, 95-K Zgierz, 81-K, 95-K Gdańsk. Liczba zakażonych koronawirusem: 21 867/1 013 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport koronawirusa w Polsce z wczoraj

Wczorajszy raport dzienny koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości ofiar śmiertelnych. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 148 przypadkach zakażeń i żadnych ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 193 zakażeniach i 11 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 341 przypadków zakażeń i 11 ofiar śmiertelnych. Poranny komunikat był łaskawy. Ostatni raport z wczoraj dołożył dużo nowych przypadków.

Mamy 193 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (66), dolnośląskiego (22), łódzkiego (15), świętokrzyskiego (6), lubuskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), wielkopolskiego (1) i opolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M Bydgoszcz, 85-M, 92-K Bolesławiec, 91-K, 85-K, 61-M, 99-K, 81-K Warszawa, 87-M Siedlce, 65-M Gliwice, 94-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. Z uwagi na brak klinicznych objawów, brak przesłanek epidemiologicznych i powtórną diagnostykę, WSSE w Szczecinie wykreśliła 2 przypadki zakażeń. W związku z tym odejmujemy je z wykazu woj. zachodniopomorskiego.

Zobacz także:

Małgorzata Manowska powołana na pierwszego prezesa SN

Małgorzata Manowska została pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. Taką decyzję podjął prezydent Andrzej Duda. O nominacji poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Błażej Spychalski.

Czy grozi nam poważny kryzys?

Tak i to już widać w statystykach. Polacy mają coraz więcej długów, a liderzy mają wielomilionowe zadłużenia!

Bliźnięta karmione przez mamę zrobiły coś niesamowitego!

Dziecko daje wiele radości swoim rodzicom, a bliźniaki potrafią to robić podwójnie. W sieci bije rekordy popularności filmik, na którym noworodki są karmione piersią przez swoją mamę. Ich reakcja chwyta za serce.