Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: Liczba wyzdrowiałych wzrosła do 11,5 tysiąca!

Koronawirus w Polsce: Liczba wyzdrowiałych wzrosła do 11,5 tysiąca!

Poranny raport z 1 czerwca od Ministerstwa Zdrowia na temat stanu epidemii koronawirusa w kraju został opublikowany. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowaniem na COVID-19.

Doszła duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 202 przypadków zakażeń. Zmarła jedna osoba.

Poranny raport z 1 czerwca

Poznaliśmy poranny raport z 1 czerwca na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2181 osób jest hospitalizowanych. 77 tysięcy 406 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba jest o 800 mniejsza w porównaniu do wczoraj. Ponad 18 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 11449. To wzrost o niecałe 200 w stosunku do wczoraj.

Mamy 202 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (170), opolskiego (8), dolnośląskiego (6), wielkopolskiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), lubelskiego (2), lubuskiego (2), małopolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 54-K Grudziądz. W związku z raportem PSSE Bydgoszcz dotyczącym jednego błędnie zaraportowanego przypadku zakażenia, odejmujemy go ze statystyk. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 987/1 065 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport koronawirusa w Polsce z wczoraj

Wczorajszy raport dzienny koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości ofiar śmiertelnych. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 115 przypadkach zakażeń i 3 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 104 zakażeniach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 219 przypadków zakażeń i 3 ofiar śmiertelnych. Ostatni raport z wczoraj mówił o brak nowych ofiar śmiertelnych.

W popołudniowych raportach WSSE nie mamy odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19. Mamy 104 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (35), łódzkiego (30), śląskiego (13), małopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podkarpackiego (4), świętokrzyskiego (2), podlaskiego (1). W związku ze zdublowanymi przez WSSE Katowice 4 przypadkami zakażeń, usuwamy je wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 786/1 064 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

USA opuszcza WHO?

Nie ma już wątpliwości. Donald Trump zdecydował się na kolejny ważny krok.

Jest szczepionka na COVID-19?

Okazuje się, że koronawirusa można zwalczyć. Chodzi o szczepionkę, którą znamy od lat.

Unia Europejska nałoży nowe podatki. Wszystko przez koronawirusa.

To już niemal pewne. Unia Europejska nałoży nowe podatki. Zapowiedź nowych podatków wypłynęła z ust portugalskiej komisarz UE do spraw spójności i reform Elisy Ferreiry. Nowe podatki mają pomóc w walce z kryzysem po koronawirusie.