Widal.plKoronawirusPonad 2200 wyzdrowiałych, mniejsza liczba nowych zakażeń

Ponad 2200 wyzdrowiałych, mniejsza liczba nowych zakażeń

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce został opublikowany. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowaniem na COVID-19.

Doszła mniejsza niż zwykle liczba nowych zachorowań, stwierdzono 122 przypadków zakażeń.

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia

Poznaliśmy poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2749 osób jest hospitalizowanych, to o ponad 200 pacjentów mniej niż wczoraj. 79 tysięcy 656 osoby jest poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się o ponad 8 tysięcy. Ponad 19 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 2265. To wzrost o ponad 100 w stosunku do wczoraj.

Najwięcej przypadków zachorowań tym razem potwierdzono w woj. śląskim. Duża liczba doszła na terenie woj. dolnośląskiego. Zmarło również kolejne dziewięć osób. Według informacji MZ wszyscy cierpieli na choroby przewlekłe.

Mamy 122 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (41), śląskiego (21), dolnośląskiego (15), pomorskiego (14), zachodniopomorskiego (10), opolskiego (9), lubelskiego (5), małopolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Poznań, 84-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 11 395/526 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienne podsumowanie epidemii – 25 kwietnia

Dzisiejsze podsumowanie dzienne epidemii jest niezbyt optymistyczne. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 175 przypadkach i 5 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 206 zakażeniach i 25 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 381 przypadków zakażeń i 30 ofiar śmiertelnych.

Na wczorajszy dzień 2821 osób jest hospitalizowanych, to o ponad 200 pacjentów mniej niż przedwczoraj. 87 tysięcy 3 osoby było poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się o ponad 10 tysięcy. Ponad 19 tysięcy ludzi pozostawało poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 2126. To wzrost o niecałe 200 w stosunku do przedwczoraj.

Do kiedy będą zamknięte szkoły?

Rząd w końcu zadecydował kiedy uczniowie i studenci wrócą do szkoły. Ogłoszono też terminy matur i egzaminu 8-klasisty.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i salony fryzjerskie?

Dzięki nieoficjalnych informacji poznaliśmy datę otwarcia galerii handlowych. Otworzą się wtedy również salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Czy to prawda, że na koronawirusa zmarły bliźniaczki?

Niestety tak. Taka sytuacja miała miejsce w tym tygodniu w Southampton.