Widal.plKoronawirusLiczba zakażonych przekroczyła 11 tysięcy, kolejne ofiary

Liczba zakażonych przekroczyła 11 tysięcy, kolejne ofiary

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce został opublikowany. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowanie na COVID-19.

Doszła duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 175 przypadków zakażeń.

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia

Poznaliśmy poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2821 osób jest hospitalizowanych, to o ponad 200 pacjentów mniej niż wczoraj. 87 tysięcy 3 osoby jest poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się o ponad 10 tysięcy. Ponad 19 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 2126. To wzrost o niecałe 200 w stosunku do wczoraj.

Najwięcej przypadków zachorowań tym razem potwierdzono w woj. śląskim. Duża liczba doszła na terenie woj. dolnośląskiego. Zmarło również kolejne dziewięć osób. Według informacji MZ wszyscy cierpieli na choroby przewlekłe.

Mamy 175 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (52), dolnośląskiego (34), wielkopolskiego (30), małopolskiego (18), pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (7), opolskiego (7), lubelskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3) i podlaskiego (3). Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Poznań, 71-K Racibórz, 53-K, 90-M Tychy, 74-M Kraków. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 11 067/499 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Podsumowanie dzienne 24 kwietnia

Wczorajsze podsumowanie dzienne było najtragiczniejsze od początku epidemii w Polsce. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 248 przypadkach i 9 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 133 zakażeniach i 31 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 381 przypadków zakażeń i 40 ofiar śmiertelnych.

Ministerstwo również podało, że w ciągu doby wykonano ponad 14,4 tys. testów na obecność koronawirusa. Łącznie przeprowadzono 265 tysiące 230 takich testów. Zdaniem Ministra Szumowskiego laboratoria w Polsce maja możliwość robić ponad 20 tysięcy takich testów i do tego będą dążyć polskie władze. Według niepotwierdzonych informacji 18 maja zostaną otwarte galerie handlowe oraz zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Do kiedy będą zamknięte szkoły?

Rząd w końcu zadecydował kiedy uczniowie i studenci wrócą do szkoły. Ogłoszono też terminy matur i egzaminu 8-klasisty.

Komu ufa prezydent Duda?

Prezydent Polski przyznał co sądzi o wyborach korespondencyjnych. Wskazał też komu najbardziej ufa.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i salony fryzjerskie?

Dzięki nieoficjalnych informacji poznaliśmy datę otwarcia galerii handlowych. Otworzą się wtedy również salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Kiedy powrócą gale KSW?

Właściciel KSW zdradził kiedy jego organizacja MMA wróci do robienia gal. Padł konkretny termin.