Widal.plKoronawirusKoronawirus: poranny raport z 28 maja – dwie osoby zmarłe!

Koronawirus: poranny raport z 28 maja – dwie osoby zmarłe!

Poranny raport z 28 maja od Ministerstwa Zdrowia na temat stanu epidemii koronawirusa w kraju został opublikowany. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowaniem na COVID-19.

Doszła duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 127 przypadków zakażeń. Zmarły dwie osoby.

Poranny raport z 28 maja

Poznaliśmy poranny raport z 28 maja na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2320 osób jest hospitalizowanych. 79 tysięcy 007 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba jest o 600 większa w porównaniu do wczoraj. Ponad 19 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 10330. To wzrost o niecałe 100 w stosunku do wczoraj.

Mamy 127 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (69), świętokrzyskiego (18), lubelskiego (16), opolskiego (9), dolnośląskiego (7), małopolskiego (4), wielopolskiego (3), lubuskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Racibórz, 57-M Tychy. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 22 600/1 030 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport koronawirusa w Polsce z wczoraj

Wczorajszy raport dzienny koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości ofiar śmiertelnych. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 229 przypadkach zakażeń i jednej ofierze śmiertelnej. W drugim komunikacie poinformowano o 170 zakażeniach i 3 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 399 przypadków zakażeń i 4 ofiar śmiertelnych.

Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (70), mazowieckiego (37), łódzkiego (28), dolnośląskiego (15), opolskiego (7), podlaskiego (7), świętokrzyskiego (4), małopolskiego (1) i wielkopolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Gdańsk, 75-K Racibórz, 80-M Zgierz. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 22 473/1 028 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Kiedy będziemy mogli zorganizować wesela?

W końcu wiemy od kiedy będzie można urządzić wesele. Nastąpi to już w przyszłym tygodniu.

Minister wysyła nauczycieli na zbiory owoców?

Szokujące słowa padły z ust ministra rolnictwa. Chce, żeby nauczycieli pomogli w zbiorach rolnikom.

Elżbieta Witek apeluje do Grodzkiego

Marszałek sejmu wystosowała apel do marszałka senatu. Chodzi o wybory prezydenckie.