Widal.plKoronawirusPoranny komunikat Ministerstwa. Liczba zakażonych zbliża się do 6 tysięcy, ofiara śmiertelna

Poranny komunikat Ministerstwa. Liczba zakażonych zbliża się do 6 tysięcy, ofiara śmiertelna

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy poranny raport na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce. Zważywszy na sytuację można go uznać za optymistyczny. Liczby nie są tak wielkie, jak podawano je w prognozach. Postawa większości Polaków przynosi korzyści i wirus nie rozwija się tak mocno jak w innych zaatakowanych krajach.

Na ten moment stwierdzono 5742 przypadki zakażeń i odnotowano 175 ofiar śmiertelnych.

Ministerstwo Zdrowia podaje dokładne dane

Według oficjalnych danych z resortu zdrowia na ten moment jest 2409 hospitalizowanych chorych, blisko 160 tysięcy osób jest objętych ścisłą kwarantanną. Ponad 33 tysiące obywateli jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Pojawiły się również pozytywne wiadomości – stwierdzono 318 przypadków ozdrowień.

Mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5), lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 88-M Lublin. Liczba zakażonych koronawirusem: 5742/175 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W raporcie nie znalazły się dane z najbardziej zakażonego regionu Polski, czyli woj. mazowieckiego. Informacje z Mazowsza zawsze pojawiają się w wieczornym komunikacie. Na ten moment stwierdzono tam ponad 1400 zachorowań to ponad 25% stanu w całej Polsce. Drugie województwo najbardziej dotknięte to łódzkie, ale liczba jest o wiele mniejsza niż w mazowieckim.

Raport z wczorajszego dnia i nowe decyzje rządu

Ministerstwo Zdrowia w dniu wczorajszym poinformowało o 370 nowych przypadkach zakażeń oraz 16 nowych ofiarach śmiertelnych. Stan zakażonych na dzień wczorajszy to 5575 zakażonych i 174 zgonów. Najgorszy dzień epidemii do tej pory to 8 kwietnia, stwierdzono wtedy ponad 400 zakażeń oraz 30 zakażonych zmarło.

Wszystkie ograniczenia w życiu codziennym Polaków zostały przedłużone do 19 kwietnia. Natomiast szkoły i uczelnie wyższe zostaną zamknięte do minimum 26 kwietnia. Ponadto matury i egzaminy 8-klasisty zostają przełożone na bliżej nieokreślony termin. Więcej szczegółów pojawi się na 3 tygodnie przed. Od 16 kwietnia zacznie obowiązywać nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.