Widal.plKoronawirusPonad stuletni mężczyzna wygrał z koronawirusem. Jego zdjęcie z lekarzami podbija internet

Ponad stuletni mężczyzna wygrał z koronawirusem. Jego zdjęcie z lekarzami podbija internet

101-letni mężczyzna wygrał walkę z koronawirusem. Zdjęcie sędziwego seniora razem z personelem medycznym obiegło szybko cały internet. Słowa wsparcia dla mężczyzny płyną z całego świata, wielu dzięki niemu uwierzyło, że koronawirus to nie koniec świata.

101-letni mężczyzna nazywa się Keith Watson i pochodzi z Wielkiej Brytanii. Szpital opuścił po 2-tygodniowej walce z wirusem COVID-19.

101-letni mężczyzna nie oparł się koronawirusowi

Keith Watson został przyjęty do szpitala Alexandra w Redditch na operację w zeszłym miesiącu i uzyskał pozytywny wynik na COVID-19. Rodzina 101-latka przyznaje, że bali się o jego życie. Jego sędziwy wiek mógł oznaczać dla niego wyrok.

Był w szpitalu po przewróceniu się w domu opieki i potrzebował operacji, co było wystarczająco dużym trudem w wieku 101 lat, ale przeszedł przez to bez problemu. Udana operacja to było jedno, ale kiedy dowiedzieliśmy się, że był pozytywnie przetestowany, myśleliśmy o najgorszym… ale jest on niesamowicie silny jak na swój wiek.

– powiedziała brytyjskim mediom jego synowa.

Cieszymy się, że Keitha można było bezpiecznie wypisać do domu. To ma ogromny wpływ na morale dla naszego personelu, który codziennie pracuje, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę naszym pacjentom.

– oznajmił dyrektor szpitala Worcestershire Acute Hospitals NHS Trust, w którym leczył się 101-letni mężczyzna.

To nie jedyny taki przypadek w Wielkiej Brytanii

99-letni weteran drugiej wojny światowej także pobił koronawirusa i został zwolniony ze szpitala przez personel medyczny z wszelkimi honorami na jakie zasługiwał. Albert Chambers, który w lipcu kończy 100 lat, był leczony w szpitalu Tickhill Road w Doncaster.

Dziękuję Wam bardzo. Doceniam wszystko, co dla mnie zrobiliście. Nie mogliście być lepsi.

– powiedział zaraz po wyjściu ze szpitala wzruszony Albert Chambers.

Chambers brał aktywny udział w walce z Niemcami, ale w trakcie walk został wzięty w niewolę, trafił do obozu jenieckiego.

Mój dziadek jest niesamowity. Nie tylko przeżył wojnę i przebywał w obozie jenieckim, ale teraz wygrał bitwę z koronawirusem.

– wyznał BBC wyraźnie wzruszony wnuczek bohatera.