Widal.plSpołeczeństwoPonad cztery tysiące wejść na szczyt! Kto jest legendą Lubonia Wielkiego?

Ponad cztery tysiące wejść na szczyt! Kto jest legendą Lubonia Wielkiego?

Ponad cztery tysiące wejść na szczyt! Chociaż to tylko niedokładne wyliczenia schroniska PTTK na Luboniu Wielkim. Kto tego dokonał? Pan Tadeusz Czupta to „Lubońska Legenda”.

Ponad 4500 wejść na Luboń Wielki w ciągu ostatnich 20 lat to dość ostrożne wyliczenia. To dlatego, ponieważ pan Tadeusz ma na swoim koncie dziesięć lat codziennych wejść oraz kilka lat po trzy razy w tygodniu. 

Teraz już chodzę tylko raz na tydzień, z uwagi na pesel. Swego czasu niektórzy zakładali się, że nie wejdę bo np. było śniegu po pas. Tych ławek pod schroniskiem nawet nie było widać. A ja szedłem, pogoda mi nie straszna. 

Ponad cztery tysiące wejść na szczyt!

W tym roku mija 90. rocznica uruchomienia Schroniska PTTK na Luboniu Wielkim. W związku z tym, to doskonała okazja by wejść na 1022 metrów n.p.m. i zacząć liczyć swoje pojawienia się na szczycie. 

Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim znajduje się w Beskidzie Wyspowym – pomiędzy Rabką, Mszaną Dolną i Tenczynem. Znajduje się w nim 25 miejsc noclegowych: jednak tylko 10 w głównym budynku, a 15 w letniej bacówce. W razie potrzeby, istnieje możliwość zapewnienia dodatkowych miejsc do spania. W głównym budynku, na parterze znajdują się: bufet turystyczny, prysznic oraz “budka” telefoniczna. Natomiast na piętrze jest sala z unikalnym układem okien wychodzących na cztery strony świata.

Czy znajdzie się śmiałek, który odważy się pobić rekord Pana Tadeusza?

Podsumowując, zastanawiają się pracownicy schroniska. 

Gospodarze schroniska PTTK na Luboniu Wielkim na swoim portalu społecznościowym chwalą się swoim najwierniejszym…

Posted by Tygodnik Podhalański on Monday, March 15, 2021

Ponad 4500 wejść na Luboń Wielki w ciągu ostatnich 20 lat to dość ostrożne wyliczenia – 10 lat codziennych odwiedzin,…

Posted by Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim on Sunday, March 14, 2021

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Prokuratura chce ścigać internautów! Bezprecedensowa sytuacja!

W poniedziałkowy poranek emocje budzi informacja, że prokuratura chce ścigać internautów. Sprawę opisała dziś jako pierwsza Gazeta Wyborcza, ponieważ to jej czytelnicy zamieścili obraźliwe komentarze w kierunku ministra sprawiedliwości i prokuratora krajowego, za które prokuratura wszczęła głośne śledztwo.

Życie seksualne pand! Czy ‘pandzie porno’ to codzienność w rezerwacie?

Życie seksualne pand! Skąd się wzięła się popularna opinia, że pandy nie potrafią się rozmnażać?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przestanie istnieć? Szokujące plany NASA!

NASA podniosła ceny za pobyt astronautów w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i wykonywane przez nich zaplanowane eksperymenty. Teraz misje na ISS przestają być opłacalne dla wielu firm. A nawet niektóre znikną z rynku lub zaprzestaną działalności na tej stacji.