Widal.plKoronawirusPonad 800 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie!

Ponad 800 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie!

Ponad 800 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa stwierdzono na całym świecie. Z tego ponad 180 tysięcy zmarło w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Wczoraj w największym południowoamerykańskim kraju stwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków jednego dnia. Gonią ich Indie. Najludniejszy kraj świata radzi sobie coraz gorzej.

COVID-19 pojawił się po raz pierwszy w chińskim Wuhan. Początkowo problem istniał tylko w tym regionie, później pojawił się w innych miejscach kraju. Pierwsze zarażenie pojawiło się oficjalnie w grudniu na targu żywych zwierząt. Jako pacjentkę „0” uznano chińską kobietę, jedną z handlujących na tym bazarze.

Ponad 800 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa

Ponad 800 tysięcy ofiar śmiertelnych z powodu zakażenia COVID-19 to straszny wynik. Liczba zakażeń przekroczyła już 23 miliony.

Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczby z USA robią duże wrażenie, potwierdzono ponad 5 milionów 800 tysięcy zakażonych, zmarło ponad 180 tysięcy osób. To o kilka razy więcej niż podczas wojny w Wietnamie.

Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadzał się Donald Trump. Prezydent USA wprost apelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów mogło doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Obecnie sytuacja źle wygląda również w Indiach

Koronawirus w Indiach osiągnął już niebotyczne rozmiary. Ofiar śmiertelnych jest już tam niewiele mniej niż we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Pod względem ilości zakażonych, ustępują tylko Stanom Zjednoczonym i Brazylii. Potwierdzono blisko 3,2 milionów zakażeń.

Eksperci uważają, że z powodu niewystarczających testów rzeczywista liczba przypadków i zgonów może być znacznie wyższa.

Zobacz także:

Niemieckie szkoły ogniskiem koronawirusa. Jak będzie w Polsce?

Niemieckie szkoły ogniskiem koronawirusa. Trzy tygodnie temu, po rozpoczęciu roku szkolnego w niemieckich szkołach wykryto ogniska zakażeń. Na chwilę obecną koronawirusa wykryto w aż 37 szkołach w Berlinie. Jak będzie wyglądać początek roku szkolnego w Polsce?

Zakaz lotów z Polski do wielu zagranicznych krajów. Gdzie NIE polecisz?

Zakaz lotów z Polski do wielu zagranicznych krajów. Już od 26 sierpnia będzie obowiązywał zakaz lotów z naszego kraju. Z pewnością pokrzyżuje to plany wielu osobom, które w najbliższym czasie planowały wakacje.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży?

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży może stać się rzeczywistością . Jest decyzja Sanepidu w sprawie używania maseczek ochronnych podczas spędzania czasu na plaży.