Widal.plKoronawirusPonad 22 miliony zakażonych na całym świecie!

Ponad 22 miliony zakażonych na całym świecie!

Ponad 22 miliony zakażonych koronawirusem stwierdzono na całym świecie. Z tego ponad 5 milionów 600 tysięcy stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Wczoraj w największym południowoamerykańskim kraju stwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków jednego dnia. Gonią ich Indie. Najludniejszy kraj świata radzi sobie coraz gorzej.

COVID-19 pojawił się po raz pierwszy w chińskim Wuhan. Początkowo problem istniał tylko w tym regionie, później pojawił się w innych miejscach kraju. Pierwsze zarażenie pojawiło się oficjalnie w grudniu na targu żywych zwierząt. Jako pacjentkę „0” uznano chińską kobietę, jedną z handlujących na tym bazarze.

Ponad 22 miliony zakażonych

Koronawirus na świecie: Ponad 22 miliony przypadków zakażeń. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już 778 tysięcy i nie zanosi się, żeby w najbliższym czasie stanęła w miejscu.

Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczby z USA robią duże wrażenie, potwierdzono ponad 5 milionów 600 tysięcy zakażonych, zmarło ponad 170 tysięcy osób. To o kilka razy więcej niż podczas wojny w Wietnamie.

Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadzał się Donald Trump. Prezydent USA wprost apelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów mogło doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Obecnie sytuacja źle wygląda również w Indiach

Koronawirus w Indiach osiągnął już niebotyczne rozmiary. Ofiar śmiertelnych jest już tam niewiele mniej niż we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Pod względem ilości zakażonych, ustępują tylko Stanom Zjednoczonym i Brazylii. Potwierdzono blisko 2,7 milionów zakażeń.

Eksperci uważają, że z powodu niewystarczających testów rzeczywista liczba przypadków i zgonów może być znacznie wyższa.

Zobacz także:

Podwyżka płacy minimalnej. Czy mamy się z czego cieszyć?

Podwyżka płacy minimalnej. Jedną z obietnic wyborczych było podniesienie wynagrodzenia minimalnego. Jednak jak nie trudno się domyślić nie będzie to tyle ile obiecywano. Czyżby znowu obietnice pozostały tylko pustymi słowami?

Nagły zwrot akcji! Koalicja Obywatelska jednak nie chce podwyżek?

Koalicja Obywatelska poparła podwyżki dla parlamentarzystów i innych polityków. Ich decyzję szeroko komentowano w mediach. Głos zabierali również Donald Tusk czy Grzegorz Schetyna. Teraz Budka i spółka zmienili zdanie.

Grzegorz Schetyna wypowiedział się na temat podwyżek dla polityków. Jakie ma zdanie?

Grzegorz Schetyna od dłuższego czasu nie jest szefem Koalicji Obywatelskiej czy PO. Jednak wciąż pozostaje aktywny politycznie. Postanowił również zabrać głos na palący temat podwyżek dla polityków.