Widal.plKoronawirusPonad 20 milionów zakażeń koronawirusem na całym świecie!

Ponad 20 milionów zakażeń koronawirusem na całym świecie!

Ponad 20 milionów zakażeń koronawirusem na świecie. Z tego ponaf 5 milionów stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Tam już liczba chorych przekroczyła 3 miliony. Gonią ich jednak Indie. W biednym azjatyckim kraju jest już 2 miliony zakażeń.

COVID-19 pojawił się po raz pierwszy w chińskim Wuhan. Początkowo problem istniał tylko w tym regionie, później pojawił się w innych miejscach kraju. Pierwsze zarażenie pojawiło się oficjalnie w grudniu na targu żywych zwierząt. Jako pacjentkę „0” uznano chińską kobietę, jedną z handlujących na tym bazarze.

Ponad 20 milionów zakażeń koronawirusem

Ponad 20 milionów zakażeń zostało osiągnięte praktycznie od marca. Liczba zmarłych osiągnęła już niebotyczną liczbę. Ponad 734 tysiące ludzi zmarło z powodu zakażenia. Prym wiodą tu też Stany Zjednoczone.

W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczby z USA robią duże wrażenie, potwierdzono ponad 5 milionów 200 tysięcy zakażonych, zmarło ponad 165 tysięcy osób. To o kilka razy więcej niż podczas wojny w Wietnamie.

Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadzał się Donald Trump. Prezydent USA wprost apelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów mogło doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Koronawirus w Indiach i Ameryce Południowej

Największe zaludnienie na świecie jest w Indiach. Nic dziwnego, że tam koronawirus zbiera duże żniwa. Ofiar śmiertelnych jest już tam więcej niż we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Liczba jest większa jedynie w USA, Meksyku i Brazylii. Pod względem ilości zakażonych, ustępują również tylko Stanom Zjednoczonym i największemu krajowi Ameryki Południowej.

Do tej pory Brazylia zgłosiła ponad 100 tysięcy zgonów z powodu wirusa, a łączna liczba potwierdzonych przypadków w tym kraju przekroczyła trzy miliony. Eksperci uważają, że z powodu niewystarczających testów rzeczywista liczba przypadków i zgonów może być znacznie wyższa.

Zobacz również na WIDAL.PL

Maseczki jednorazowe, wielorazowe czy przyłbice? Co będzie najlepsze? 

Cały czas obowiązuje nas nakaz zasłaniania ust i nosa ze względu na czas pandemii. Do naszej dyspozycji jest wiele rzecz, jednak co będzie dla nas najbardziej korzystne?

Jak zachowywali się niektórzy uczestnicy protestu środowisk LGBT w Polsce?

Piątkowy protest środowisk LGBT w Warszawie odbija się szerokich echem w całym kraju. Polska policja, która jest obiektem nagonki środowisk LGBT publikuje materiały pokazujące, jak zachowywali się niektórzy uczestnicy tego protestu.

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Są ofiary?

Zdarzył się wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Jest to wiadomość z ostatniej chwili. Do wypadku doszło po godz. 7 w okolicy miasta Kiskunfélegyháza. Jak podają węgierskie media, bus zjechał z autostrady i wpadł do rowu.