Widal.plBiedronkaPomyłka sieci sklepów Biedronka. Do Polski trafiają produkty drugiego sortu?

Pomyłka sieci sklepów Biedronka. Do Polski trafiają produkty drugiego sortu?

Pomyłka sieci sklepów Biedronka. Biedronka to prawdopodobnie najpopularniejsza sieć sklepów w Polsce. Sklepy te słyną ze swoich niskich cen, czy też częstych akcji podnoszących sprzedaż. W całej Polsce jest ponad 3 tys. tych marketów, dla wielu gospodarstw rolnych jest głównych odbiorcą warzyw i owoców. 

Działacze organizacji AgroUnia od wielu miesięcy oskarżają sieć sklepów o nieuczciwe zachowania rynkowe. Według nich sieć sklepów należąca do portugalskiej spółki Jeronimo Martins skupuje surowce po bardzo niskich cenach. Jest to korzystne dla sklepu, jednak nie dla rolników.

Pomyłka sieci sklepów Biedronka

Pomyłka sieci sklepów Biedronka. W poniedziałek działacze AgroUnii zamieścili na swojej stronie na Facebooku nietypowe zdjęcie. Pokazywało ono kolby kukurydzy zapakowane w folie z napisem “buraki czerwone gotowane”.  Odnieśli się do tego nietypowego opakowania, zaznaczając, że markety te nie zwracają uwagi na znakowanie produktów.

Biedronka nie zwraca uwagi na to co jak jest znakowane, rozdają znak “Produkt Polski” na lewo i prawo, a beznadziejni politycy dają na to przyzwolenie.

Działacze AgroUnii uznali taką pomyłkę za niedopuszczalną. Jak możemy przeczytać, takie pomyłki nie mają miejsca w innych krajach.

W krajach Europy Zachodniej nie ma szans na spotkanie takich błędów. Te kukurydziane buraki są symbolem bezmyślnych działań Biedronki. (…) Dalej będziemy sprawdzać, kontrolować i ośmieszać markety.

Co na to wszystko Biedronka?

Do sprawy źle oznakowanego towaru odniosła się sieć sklepów Biedronka. Marek Walencik, dyrektor kategorii, odpowiedzialny za warzywa i owoce w sieci Biedronka tłumaczył źle oznakowane produkty jako pomyłkę dostawcy.

Niezwłocznie zwróciliśmy się o wyjaśnienie naszego dostawcę firmę Amplus. Dostawca zobowiązał się do dokładnego przeanalizowania procesu etykietowania, aby wyeliminować możliwość powtórzenia się takich sytuacji. Podkreślić należy fakt, że sprawa dotyczyła tylko 1 centrum dystrybucyjnego z 16. To centrum obsługuje około 230 sklepów, więc biorąc pod uwagę skalę działalności, należy traktować to jako incydent.

Poprzednie ujawnienie błędów sklepu przez działaczy AgroUnii doprowadziły do wszczęcia postępowania kontrolnego w Biedronce przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wykazało ono, że w przypadku 20 proc. warzyw i owoców błędnie oznakowano kraj pochodzenia. Sieć marketów tłumaczyła, że to “przejściowe i sporadyczne błędy”.

Zobacz także na widal.pl:

Lider Bayer Full poważnie oskarżony przez Rożala po tym, jak potraktował konia

Lider Bayer Full porzucił swojego konia, którym obecnie opiekuje się Różal. Marcin Różalski znany jest jest z miłości do zwierząt każdego rodzaju. Jakiś czas teamu prywatna posiadłości Różala została nawet zamieniona w przytułek dla zwierząt mniejszych i większych, które z różnych powodów utraciły swój dotychczasowy dom.

Elon Musk podważa wiarygodność testów na koronawirusa! Jakie ma dowody?

Elon Musk podważa wiarygodność testów na koronawirusa!Musk będąc w stałym kontakcie z internautami, opublikował na Twitterze wyniki przeprowadzonych testów. Dwa z nich wyszły pozytywne, a pozostałe dwa negatywne. Miliarder zaczął kwestionować wiarygodność przeprowadzonych testów. Musk poinformował też, że czeka na wyniki testów PCR z różnych laboratoriów. Mają być znane w ciągu następnej doby.

Wrocławski Aquapark wprowadza płatność okiem! Czy to już technologia przyszłości?

Wrocławski Aquapark wprowadza płatność okiem! We wtorek, 10 listopada władze spółki podpisały umowę o współpracy z PayEye. Firma ta jako pierwsza na świecie wprowadziła biometryczną płatność w tej formie.
To pierwszy park wodny we Wrocławiu, w Polsce i na świecie, który swoim klientom umożliwił dokonania płatności tęczówką oka!