Widal.plKoronawirusPoluzowanie obostrzeń od 12 lutego! Rząd wprowadza nowe zasady

Poluzowanie obostrzeń od 12 lutego! Rząd wprowadza nowe zasady

Poluzowanie obostrzeń od 12 lutego. Na te informacje czekało bardzo wielu przedsiębiorców. Mimo, że w dalszym ciągu nie wszystkie branże mogą ponowanie zacząć działać to widać światełko w tunelu.

Ważne zmiany dotyczące obostrzeń epidemiologicznych ogłosił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Od połowy lutego otwarte będą instytucje kultury. Dozwolona będzie też aktywność sportowa na terenach otwartych.

Poluzowanie obostrzeń od 12 lutego!

Poluzowanie obostrzeń od 12 lutego! Kolejne dobre wieści ogłoszono dzisiaj. Z pewnością wielu przedsiębiorców odetchnęło z ulgą po dzisiejszej konferencji prasowej. Jak przekazał dzisiaj premier Mateusz Morawiecki:

Od wielu tygodni obserwujemy swego rodzaju stabilizację zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów jest jednak niepokojąca. COVID-19 zbiera żniwa, które niepokoją. Dlatego dziś możemy mówić tylko o kruchej stabilizacji. Widać, jak agresywnie zachowuje się wirus i że jednak musimy postępować bardzo ostrożnie, nie możemy sobie pozwolić na zbytnie luzowanie. Choć stopniowość jest podstawową cechą charakterystyczną naszego postępowania, sprawdzamy jakie są dane pandemiczne.

Premier poinformował, że decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od 12 lutego czyli już od przyszłego piątku. Premier jednak ostrzega:

Przede wszystkim teraz musimy być gotowi na różne warianty. Covid-19 jest nieprzewidywalny .

Godnym uwagi jest jednak fakt, że poluzowanie obostrzeń jest warunkowe, a rząd zostawia sobie furtkę do ich powrotu.

Co zmienia się od 12 lutego?

Już za tydzień, będzie można skorzystać z usług oferowanych przez wiele ponownie otwartych branż. Wśród zmian przede wszystkim znajdziemy poluzowania takie jak:

  • W kinach, teatrach i filharmoniach obowiązkowe maseczki, obłożenia do 50%, jednak brak konsumpcji.
  • Hotele i miejsca noclegowe otwarte z 50% obłożeniem.
  • Możliwe będzie uprawianie sportów na otwartym powietrzu.
  • Otwarte zostają boiska znajdujące się na zewnątrz.
  • Otwarte będą stoki narciarskie oraz korty tenisowe.
  • Zostają otwarte baseny, choć aquaparki nadal zamknięte.

W trakcie konferencji prasowej padły zapytania o restauracje w hotelach. Jak odpowiedział wicepremier Jarosław Gowin – te pozostaną zamknięte, jednak goście hotelowi będą mogli zamawiać posiłki do pokojów.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Koronawirus w Polsce. Jest najnowszy raport! Dużo ofiar śmiertelnych!

Koronawirus w Polsce. Raport z 5 lutego odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia.

Para gejów zatrzymana przez policję! Powód? Brak dystansu

Para gejów zatrzymana przez policję. Wszystko za sprawą restrykcji epidemiologicznych.

Kolejne ministerstwa dotują o. Rydzyka. W grę wchodzą wielkie pieniądze!

Ministerstwa dotują o. Rydzyka. Na światło dzienne wychodzą kolejne umowy, na podstawie których resorty wpłaciły redemptoryście ogromne kwoty z pieniędzy podatników.