Widal.plKoronawirusPolski lekarz ofiarą koronawirusa w Nowym Jorku! Był pediatrą!

Polski lekarz ofiarą koronawirusa w Nowym Jorku! Był pediatrą!

Polski lekarz ofiarą koronawirusa w Nowym Jorku! Portal interia.pl podał informację o śmierci pierwszego polskiego lekarza w Nowym Jorku, która spowodowana była koronawirusem. Lekarz najprawdopodobniej zaraził się od dziecka.

Lekarzem, który poniósł śmierć w wyniku powikłań spowodowanych chorobą COVID-19 był dr Bogdan Lekan. Był on pediatrą w Nowym Jorku.

Polski lekarz ofiarą koronawirusa w Nowym Jorku

Dr Bogdan Lekan był 59-letnim pediatrą. Prowadził swój gabinet lekarski w Ridgewood w dzielnicy Queens. W głównej mierze odpowiadał za leczenie licznej nowojorskiej Polonii. O śmierci dr Lekana poinformował bezpośrednio jego kolega ze studiów dr Henryk Cioczek.

Polski pediatra przebywał w Stanach Zjednoczonych od końca lat dziewięćdziesiątych. Rezydenturę medyczną zakończył we Flushing Hospital w Queens. Prowadził on swój gabinet w Qeens od ponad 20 lat.

Doktor Lekan w przeciwieństwie do wielu innych medyków z Nowego Jorku, swoją służbę pełnił do samego końca. Mimo obaw zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2, pozostawał on do dyspozycji Polonii do samego końca.

Polak zaraził się koronawirusem najprawdopodobniej od małego dziecka. Jeden z jego pacjentów musiał być nosicielem śmiercionośnego wirusa z Wuhan i podczas wizyty lekarskiej zaraził dra Lekana.

Polski pediatra chorował przez około trzy tygodnie. Od dwóch tygodni był podłączony do respiratora. COVID-19 siał spustoszenie w jego organizmie i atakował kolejne czynności życiowe. W końcu koronawirus wygrał tę batalię o życie polskiego lekarza.

Doktor Lekan cieszył się świetną opinią wśród pacjentów. Zawsze wykonywał swoje obowiązki z pasją i chęcią niesienia pomocy. Był lekarzem z prawdziwego powołania. Pacjenci już zaczynają za nim tęsknić.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie?

Pierwotnie wybory miały się odbyć 10 maja, ale nie udało się ich przeprowadzić. Teraz trwa giełda nowych dat i jest duże prawdopodobieństwo, że odbędą się na przełomie czerwca i lipca.

Donald Tusk zadowolony z kandydatury Trzaskowskiego?

Były premier skomentował rezygnację Kidawy-Błońskiej. Dodatkowo napisał co sądzi o kandydaturze Trzaskowskiego.

Film Sekielskiego wstrząśnie Polską?

Bracia Sekielscy opublikowali nowy film. Tym razem nazywa się “Zabawa w chowanego”.