Widal.plOgólne#PolskaWalczy Zbieramy pieniądze na polską służbę zdrowia!

#PolskaWalczy Zbieramy pieniądze na polską służbę zdrowia!

#PolskaWalczy to zbiórka, której celem jest zdobycie potrzebnych materiałów do walki z koronawirusem. W Polsce brakuje maseczek, przyłbic czy innych niezbędnych rzeczy do ochrony pracowników służby zdrowia.

Jeśli pandemia będzie się rozwijać cały czas, a liczba chorych będzie się zwiększać to w niedługim czasie może również zabraknąć respiratorów. Naszym zdaniem to nie jest czas na szukanie winnych takiej sytuacji, ale najlepszy moment do podjęcia walki.

#PolskaWalczy pomoże polskiej służbie zdrowia

#PolskaWalczy zebrało do tej pory blisko 500 tysięcy złotych. To wciąż niestety kropla w morzu potrzeb. Serwis crowdfundingowy początkowo zbierał pieniądze dla wrocławskich szpitali, ale okazało się, że cały kraj potrzebuje pomocy. Postanowili działać.

Nie będziemy owijać w bawełnę. Stoimy na początku największego światowego kryzysu epidemiologicznego w historii. Ogrom potrzeb i brakującego sprzętu jest przytłaczający.

Na pytanie do wrocławskich lekarzy czego najbardziej potrzebujecie, usłyszeliśmy jednoznaczną odpowiedź: „Brakuje podstawowych środków ochrony indywidualnej dla lekarzy, pielęgniarek i sanitariuszy!” Takie wołanie o pomoc płynie ze szpitali w całej Polsce.

Prawda jest taka, że jeżeli dopuścimy do masowych zakażeń pracowników szpitali, to nie będzie miał kto się nami opiekować. Nie możemy do tego dopuścić!

Celem tej zbiórki jest zakup najważniejszych narzędzi do walki z koronawirusem – maseczek z filtrem, rękawiczek, kombinezonów i płynów dezynfekcyjnych oraz wszelkich innych rzeczy, których braki zgłoszą nam szpitale. Każdej z wymienionych rzeczy brakuje na potęgę i te potrzeby w skali kraju wymagają wielomilionowych budżetów!

Tak argumentują swoje motywy organizatorzy zbiórki.

Pierwsze sukcesy już są

Organizatorzy mogą już się pochwalić pierwszymi sukcesami. Zakupiono już maski oraz lampy bakteriobójcze.

To kropla w morzu potrzeb, ale mamy pierwsze zamówienie ze zrzutki #PolskaWalczy. 10 400 maseczek najwyższej klasy (FFP3) oraz 20000 maseczek jednorazowych medycznych zostało, po długich negocjacjach z Chinami, zamówionych.

Zakupione zostały lampy bakteriobójcze, a łączna kwota opłaconych przez nas na rzecz szpitali najpotrzebniejszych zamówień to już 348 410,72 zł! W przyszłym tygodniu planujemy zamówienie kolejnego większego transportu z Chin – pomóż nam tego dokonać wspierając naszą inicjatywę!

Zbiórkę można wesprzeć pod tym linkiem.