Widal.plGospodarkaPolska bezpieczna w pandemii! Niemcy planują wakacje w naszym kraju!

Polska bezpieczna w pandemii! Niemcy planują wakacje w naszym kraju!

Polska bezpieczna w pandemii! Niemcy chwalą nasz kraj za wyhamowanie wzrostu zarażeń koronawirusem i wskazują Polskę jako najatrakcyjniejszy pod względem bezpieczeństwa kraj do spędzenia wakacji.

Opinię na temat naszego kraju wyczytamy w dzisiejszym wydaniu dziennika Rzeczpospolita. Polska, obok Francji, Holandii i Austrii może najbardziej zyskać pod względem turystycznym na trwającej pandemii koronawirusa.

Polska bezpieczna w pandemii!

Cała sytuacja to zasługa obostrzeń, które nasz rząd szybko wprowadził w dobie wybuchu epidemii śmiercionośnego wirusa z Wuhan. Podczas gdy świat bagatelizował sobie chorobę COVID-19, w Polsce starano się zabić pandemię w zarodku, by nie dopuścić do jej faktycznego wybuchu.

Wydaje się, że to się udało. Zachorowania co prawda nadal się pojawiają, ale sytuacja w naszym kraju wydaje się być stabilna. To może przynieść korzyści przede wszystkim dla branży turystycznej.

Jak podaje bowiem wiceminister gospodarki w Niemczech Thomas Bareiss, Polska bardzo dobrze zareagowała na światowy wybuch pandemii koronawirusa. Nasz kraj pod tym względem jest bezpieczny, a dla Niemców są też dodatkowe atuty takie jak: bliskość Polski, możliwość sprawnego dojechania autem i uniknięcie środków zbiorowego transportu.

Firmy zajmujące się turystyką w naszym kraju postulują do rządzących o kampanię reklamową naszego kraju. Ważne jest bowiem, by zachęcić Niemców do skorzystania z uroków naszego kraju podczas nadchodzących wakacji.

Korowirus w Polsce

Według raportu z 7 maja na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia, na ten moment 2711 osób jest hospitalizowanych, to o ponad 200 pacjentów mniej niż wczoraj. 103 tysięcy 913 osoby jest poddanych kwarantannie, ta liczba zwiększyła się o niecały tysiąc. Ponad 16 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 4862. To wzrost o prawie 200 w stosunku do wczoraj.

Czy cisza wyborcza będzie obowiązywać?

Od wczoraj krąży opinia, że cisza wyborcza powinna zgodnie z prawem obowiązywać w ten weekend. PKW postanowiło wyjaśnić tę kwestię.