Widal.plOgólnePolska Policja apeluje do kryminalistów w czasie pandemii koronawirusa: prosimy o zaprzestanie…

Polska Policja apeluje do kryminalistów w czasie pandemii koronawirusa: prosimy o zaprzestanie…

Polska Policja słynie od kilku lat z ciekawych akcji prowadzonych w mediach społecznościowych. Słynna już była choinka z bombkami z wizerunkiem poszukiwanych przestępców czy ogłoszenie, że chętnie pomogą sprawdzić czy diler nie sprzedał fałszywego narkotyku. Kolejna akcja policji również wywołuje duży uśmiech na twarzy. Policjanci apelują do przestępców w związku z pandemią koronawirusa.

Akcja spotkała się z dobrym przyjęciem przez internautów. Mnóstwo ludzi udostępniło ją dalej, pojawiła się niezliczona ilość komentarzy.

Polska policja wystosowała osobliwy apel

Apel policji brzmi następująco:

Uwaga❗️ Uwaga❗️Ważna informacja ?

Z powodu pandemii COVID-19, która wywołała panikę, a na nas nałożyła wiele nowych zadań i czasami nieprzewidywalne zachowania wielu osób, oczekujących od nas i innych służb ciągłej pomocy, prosimy o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania☝??
Docenimy spodziewaną współpracę związaną z powstrzymaniem się od popełniania przestępstw i wykroczeń i już z góry dziękujemy za współpracę oraz zrozumienie? Powiadomimy oddzielnym komunikatem, kiedy będzie można wrócić do codziennej działalności przestępczej kontynuując dalej starą zagrywkę policjant-złodziej????‍♂️??

Ciężko powiedzieć czy przestępcy postanowią posłuchać się apelu polskiej Policji. Szczerze mówiąc, obawiamy się, że tak się nie stanie.

Internauci pozytywnie zareagowali

Do tej pory na post zareagowało ponad 38 tysięcy osób, pojawiło się 2 tysiące komentarzy oraz ponad 9 tysięcy udostępniło ten post. Większość potraktowało go w sposób humorystyczny. Wskazują na to komentarze internautów.

Centralny Związek Organizacji Przestępczych – CZOP wykaże daleko idące zrozumienie dla trudnej sytuacji bieżącej, nie mniej będzie oczekiwał solidarnego wsparcia ze strony Polskiej Policji w uzyskaniu rekompensaty od rządu za utracone dochody złodziei będące wynikiem akcji #zostanwdomu. I proszę nie śmieszkować, że to rząd sam sobie dotacje wypłaci….

– napisał jeden z nich.

Apel podziałał ????? Wczoraj zostawiłem przez nieuwagę kluczyki w drzwiach samochodu na parkingu. Po całej nocy wszystko w należytym porządku ???? Dziękuję!

– przyznała jedna z internautek.

https://www.facebook.com/PolicjaPL/photos/a.795438590477296/3212432742111190/?type=3&theater