Widal.plOgólnePolityk PiS pomaga w walce z koronawirusem. Wstawił poruszające zdjęcie

Polityk PiS pomaga w walce z koronawirusem. Wstawił poruszające zdjęcie

Stanisław Karczewski jest znanym politykiem PiS, byłym marszałkiem Senatu. Z zawodu polityk jest jednak lekarzem i w obecnej sytuacji musiał wrócić do dawnej profesji. Specjalizuje się w chirurgii. Karczewski ostatnio pomagał w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, w którym była ciężka sytuacja spowodowana koronawirusem.

W tym szpitalu  stwierdzono aż 27 przypadków zarażeń koronawirusa. Chorzy byli nie tylko pacjentami, personel również został zakażony.

Stanisław Karczewski aktywnie pomagał

Zaraz po stwierdzeniu tylu zachorowań, postanowiono, że wszystkich pacjentów należy ewakuować. Sytuacja w szpitalu była dramatyczna.

Zastanawiamy się, w jakim czasie uruchomić szpital, by w jak najszybszym czasie mógł rozpocząć swoją normalną działalność. To nasza główna troska, by jak najszybciej szpital mógł funkcjonować. Przed chwilą rozmawiałem z panią dyrektor, myślimy o tym, żeby oddział chirurgiczny uruchomić od poniedziałku, oddział wewnętrzny w tygodniu,

– jeszcze niedawno informował marszałek.

Wicemarszałek nie zwlekał i pomógł w uratowania szpitala, w którym kiedyś sam pełnił funkcję dyrektora i ordynatora oddziału chirurgicznego. Dzisiaj Stanisław Karczewski poinformował, że sytuacja jest opanowana.

Po tym wszystkim kwarantanna.  Po 5-7dniach test na obecność #Covid_19 mam nadzieję, że ujemny. Dziękuję wszystkim z #NoweMiastonadPilica za ofiarną pracę na posterunku. Razem daliśmy i #damyradę

– napisał na Twitterze polityk.

Karczewski to lekarz z długoletnim doświadczeniem

W 1981 ukończył studia na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie, uzyskał następnie specjalizację drugiego stopnia z zakresu chirurgii ogólnej. Od 1981 zatrudniony w szpitalu rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą. Był m.in. dyrektorem szpitala, następnie objął stanowisko ordynatora oddziału chirurgicznego.

Karierę polityczną rozpoczął w 1998 r. Został wtedy wybrany do rady powiatu grójeckiego, startował z listy Akcji Wyborczej Solidarność W 2002 został wybrany do sejmiku województwa mazowieckiego. W 2004 r. wstąpił w szeregi partii Prawo i Sprawiedliwość. W 2005 r. został senatorem. Od tego czasu zasiada w Senacie. W 2015 r. wybrano go na marszałka senatu. Funkcję czwartej osoby w państwie pełnił przez 4 laty. Na stanowisku zastąpił go Tomasz Grodzki.