Widal.plOgólnePolacy zbierają pieniądze na walkę z koronawirusem. Zebrali już astronomiczną kwotę!

Polacy zbierają pieniądze na walkę z koronawirusem. Zebrali już astronomiczną kwotę!

Zbiórka na walkę z koronawirusem bije rekordy popularności w polskim internecie. Polacy zawsze potrafili jednoczyć się w trudnych momentach, ale teraz przeszli samych siebie.

W internetowym serwisie siepomaga powstała zbiórka “Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19”, która zdążyła zebrać kwotę ponad milion 400 tysięcy złotych. W dodatku kwota wciąż rośnie.

Zbiórka na walkę z koronawirusem

Organizatorami tej zbiórki jest fundacja Siepomaga, która postanowiła się przyłączyć do walki z koronawirusem po wielu wiadomościach od pracowników służby zdrowia.

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Najważniejsze teraz jest to, by maksymalnie spowolnić postęp pandemii, dlatego wszyscy musimy zachować rozwagę i zachowywać się odpowiedzialnie.

Niestety, w obliczu nowej sytuacji dostajemy coraz więcej sygnałów, że w szpitalach zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek. To właśnie oni są teraz na pierwszej linii frontu walki z nowym patogenem.

Ta zbiórka powstała po to, by móc zebrać środki na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze wszystkimi szpitalami, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie.

Naukowcy z całego świata pracują nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Zanim ta trafi do potrzebujących, minie jednak wiele miesięcy. Wiele bardzo trudnych miesięcy…

Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności.

Dziękujemy tym, którzy mimo rosnącej paniki, zachowują rozwagę. Wierzymy, że sytuacja w kraju i na świecie szybko wróci do normy. To jednak zależy także od Ciebie!

Zbiórkę można znaleźć pod tym linkiem.

Koronawirus wciąż rozprzestrzenia się w Polsce

Wczoraj gruchnęła wiadomość, że padł ostatni “bastion” bez zarażonych w Polsce – Podlasie. W woj. podlaskim nie było do tej pory chorych. Wszystko się zmieniło wczoraj. Władze poinformowały, że pierwszy zarażony został zdiagnozowany w podlaskim szpitalu.

W Polsce na ten moment stwierdzonych przypadków jest już 238. Umarło na razie pięć osób.