Widal.plSportPogrzeb George’a Floyda zostanie sfinansowany przez słynnego boksera!

Pogrzeb George’a Floyda zostanie sfinansowany przez słynnego boksera!

Pogrzeb George’a Floyda, Afroamerykanina, który zmarł po interwencji policji w Miennapolis odbędzie się 9 czerwca w Houston. Okazuje się, że uroczystość sfinansuje Floyd Mayweather Junior.

Sprawa Floyda jest najgłośniejszą w ostatnich dniach. Czarnoskóry mężczyzna został ofiarą policjanta, który podczas zatrzymania go przyciskał kolanem jego szyję, co spowodowało do niedotlenienia mózgu mężczyzny i w konsekwencji śmierci.

Pogrzeb George’a Floyda. Mawyeather Junior sfinansuje uroczystość!

Pogrzeb George’a Floyda ma odbyć się 7 czerwca. Sprawa jego śmierci zwróciła także uwagę na rasizm, z którym rzekomo cały czas ciągle mają problem Stany Zjednoczone.

Floyd Mawyewather Junior także zaangażował się społecznie w sprawę śmierci George’a Floyda. Jak wyznał jego menadżer, pięściarz uchodzący za najlepszego w historii sfinansuje całą uroczystość pogrzebową. Mayweather Junior wystawił już pokaźny czek, który skierował do Domu Pogrzebowego, który obsłuży uroczystość pochówku Floyda.

Chodzi o kwotę bagatela 80 tysięcy dolarów, ponieważ uroczystości pogrzebowe mają się odbyć w czterech różnych miejscach w USA. Chodzi m.in. o Boston oraz Minneapolis, w którym mieszkał George Floyd.

George Floyd zginął na ulicy

George Floyd został uduszony przez policjantów podczas interwencji. Jednak jedyną winą 46-letniego afroamerykanina było zapłacenie w sklepie czekiem opiewającym na 20 dolarów. Sprzedawcy wydał się on podejrzany i zgłosił na policję próbę użycia fałszywego czeku.

Funkcjonariusz Derek Chauvin klęknął na szyi Afroamerykanina i go dusił. Mężczyzna prosił, aby go uwolnić. Informował, że nie może oddychać. Mimo interwencji przechodniów policjant nie posłuchał. George Floyd zmarł. Po śmierci czarnoskórego mężczyzny w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się protesty pod hasłem “nie mogę oddychać”. W wielu miastach doszło do zamieszek, które wymknęły się spod kontroli.

Zobacz także:

Znana marka odzieżowa znika z Polski?

To już postanowione. Sklepy zostaną zamknięte do końca czerwca.

Watykan zbada sprawy pedofilskie ujawnione w filmie Sekielskich?

Wszystko na to wskazuje. Władze kościelne planują dochodzenie.

Grozi nam epidemia Eboli?

W Kongo rozwija się kolejna fala epidemii Eboli. Naukowcy proszą o rozwagę udających się w tę część świata.