Widal.plSpołeczeństwoPitbull zagryzł 4-letniego chłopca. Czy można było tego uniknąć?

Pitbull zagryzł 4-letniego chłopca. Czy można było tego uniknąć?

Pitbull zagryzł 4-letniego chłopca. Pitbull należał do znajomych rodziny. Nic nie wskazywało na to,że może dojść do tragedii. Tym bardziej nikt nie spodziewał się, że pies rzuci się na dziecko i je zagryzie.

Dlaczego rodzice zgodzili się zaopiekować psem oraz gdzie byli podczas całego zajścia? Czy znajomi rodziny wiedzieli, że pies ma skłonności do agresji?

Pitbull zagryzł 4-letniego chłopca

Pitbull zagryzł 4-letniego chłopca 29 października 2019 roku. Do zdarzenia doszło w Hazel Park na przedmieściach Detroit. Na policje zadzwoniła wstrząśnięta cała sytuacją 14-letnia siostra zagryzionego chłopca.

Feralnego dnia rodzina 4-letniego Benjamina zgodziła zaopiekować się psem znajomych. Pies ten był pitbullem, mimo groźnej rasy miał on być spokojny i przyjazny. Wcześniej także pies nie wykazywał żadnych oznak agresji. Jednak tego dnia jednak pies- który uchodził za oazę spokoju i nigdy wcześniej nie był agresywny zaatakował chłopca. Pitbull w szale agresji pogryzł dziecko. Szczególnie chłopiec miał pogryzioną szyje i tułów.

Rodzina próbowała pomóc chłopcu, jednak bezskutecznie

Kiedy matka chłopca zobaczyła co się dzieje, rzuciła się na pomoc swojemu dziecku. W akcie desperacji kobieta zaczęła nawet dźgać psa nożem kuchennym, jednak bezskutecznie. Widząc całe zajście 14-letnia siostra Benjamina od razu zadzwoniła na policję. Mimo akcji ratowniczej, nie udało się uratować chłopca, który w wyniku pogryzienia zmarł na miejscu.

Kobieta ratując syna również została pogryziona przez pitbulla i trafiła do szpitala. Jednak 38-latka nie poniosła poważnych obrażeń i jej życiu nic nie zagraża.

W oświadczeniu wystosowanym przez rodzinę 4-letniego Benjamina możemy przeczytać:

Doświadczyliśmy najgorszego koszmaru, gdy pies odebrał życie naszemu synowi. Żadne słowa nie oddadzą naszej miłości dla Benjamina. Ta strata dotknęła naszą rodzinę, przyjaciół i wszystkich, którzy znali tego wyjątkowego chłopca.

Wydarzenie wstrząsnęło nie tylko rodziną chłopca ale także właścicielami psa. Zwierzę udało się schwytać policjantom dopiero po użyciu przez ich paralizatora. Ostatecznie jednak pies został przewieziony do weterynarza i uśpiony.

Czy agresja to cecha charakterystyczna tej rasy?

Niejednokrotnie już mogliśmy przeczytać o wydarzeniach podczas których pitbulle wykazały się szczególną agresją. W zeszłym roku 3 pitbulle zagryzły 16-letniego chłopaka. Wtedy psy miały strzec posesji, na którą niespodziewanie wszedł nastolatek. Pitbulle jednak nie wykazują agresji tylko w stosunku do ludzi. Jakiś czas temu głośno było o sytuacji, w której pies tej rasy zagryzł małego pieska na oczach wstrząśniętej właścicielki.

Krzyżówka buldogów i terierów powstała w bardzo nieszczytnym celu. Chciano stworzyć psy, które będą wykorzystywane do brutalnych walk. Dlatego właśnie pod koniec XIX wieku pojawiły się american pit bull teriery. Obecnie także te psy kojarzone są głównie z nerwowością, agresją i skłonnością do bójek.

Jednak warto pamiętać, że wszystkie złe cechy, przypisywane tym psom, są efektem nieumiejętnego, złego wychowania, bądź świadomego uczenia tych psów agresji. Psy tej rasy potrafią być także wesołe, pogodne i mocno przywiązane do rodziny. Co więcej, są wrażliwe, tęsknią i często popadają w depresję, gdy zostają porzucone bądź oddane.

Zobacz także na WIDAL.pl

Syn Kurskiego oskarżony o pedofilię?

Syn Kurskiego został oskarżony o czyny pedofilskie przez córkę dawnych przyjaciół ich rodziny. „Zdzisław Kurski, najstarszy syn Jacka, zaczął mnie krzywdzić, gdy miałam dziewięć lat, a kiedy się wydało w 2015 r., sprawę dwukrotnie umorzono. Nie mam już zaufania do wymiaru sprawiedliwości” – mówi Magda Nowakowska z Trójmiasta.

W Krakowie powstał mural z Jarosławem Kaczyńskim. Sprawą zajęła się policja. Dlaczego?

Mieszkańcy Krakowa i lokalni turyści od niedawna mogą podziwiać mural z Jarosławem Kaczyńskim. Wizerunek prezesa Prawa i Sprawiedliwości do złudzenia przypomina rysunek znanego ulicznego artysty – Banksy’ego.

Młody raper pobił niepełnosprawnego, starszego mężczyznę na śmierć. Co było powodem?

Młody raper pobił niepełnosprawnego mężczyznę na śmierć. Powód dla którego to zrobił nie mieści się w głowie. Podczas składania zeznań przyznał się i powiedział dlaczego skatował 66- letniego mężczyznę.