Widal.plAndrzej DudaPisarz Jakub Żulczyk nazwał prezydenta Andrzeja Dudę “debilem”! Teraz poniesie konsekwencje

Pisarz Jakub Żulczyk nazwał prezydenta Andrzeja Dudę “debilem”! Teraz poniesie konsekwencje

Pisarz Jakub Żulczyk nazwał prezydenta Andrzeja Dudę “debilem”! Teraz poniesie konsekwencje
Foto: screen/https://www.instagram.com/jakubzulczyk screen/Youtube

Pisarz Jakub Żulczyk nazwał prezydenta Andrzeja Dudę “debilem” Takie stwierdzenie padło po tym, gdy okazało się, że prezydent Polski nie ma uporządkowanej wiedzy na temat procedur wyborczych w USA.

Teraz całą sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ. Pisarz znieważył bowiem głowę państwa. Jaka kara może go spotkać?

Pisarz Jakub Żulczyk znieważył prezydenta

Pisarz Jakub Żulczyk znieważył prezydenta Andrzeja Dudę, nazywając go “debilem”. Zeszłoroczne wybory prezydenckie wywołały ogromne emocje. Zwolennicy dwóch kandydatów startujących w wyborach toczyli zaciętą walkę. Co więcej osoby popierające Donalda Trumpa nie do końca zgadzają się z wynikami wyborów i uważają, że głosowanie zostało częściowo sfałszowane.

Ta sprawa dotknęła także Polski a dokładnie mówiąc Andrzeja Dudę. Prezydent Andrzej Duda jesienią opublikował na Twitterze wpis, w którym pogratulował Joe Bidenowi pomyślnej kampanii prezydenckiej, wiele osób zarzucało mu, że w ukryty sposób sympatyzuje z Donaldem Trumpem.

Gratuluję Joe Bidenowi udanej kampanii prezydenckiej. W oczekiwaniu na nominację Kolegium Elektorów, Polska jest zdeterminowana, aby utrzymać wysoki poziom relacji z USA. Strategiczne partnerstwo dla jeszcze silniejszego sojuszu.

Wpis jednak spotkał się z komentarzem pisarza Jakuba Żulczyka. Mężczyzna zwrócił uwagę na niuanse językowe, aby publicznie skrytykować prezydenta RP. Jego wypowiedź była bardzo mocna.

Żulczyk nawał prezydenta “debilem”

W poście pisarza padły mocne słowa. Jakub Żulczyk nazwał prezydenta Dudę „debilem”. Żulczyk jest autorem powieści m.in, „Ślepnąc od świateł”. Być może jego celem było napisanie kontrowersyjnego wpisu aby przypomnieć o sobie. Postanowił wykazać się swoją wiedzą, ale niestety zrobił to w bardzo niekulturalny sposób.

Andrzej Duda, prezydent Polski, napisał na Twitterze, że czeka na nominację Joe Bidena, prezydenta-elekta USA, przez Kolegium Elektorskie. Jestem absolwentem american studies na Uniwersytecie Jagiellońskim w stopniu magistra (…) nigdy nie słyszałem, aby w amerykańskim procesie wyborczym było coś takiego, jak „nominacja przez Kolegium Elektorskie” (…) Prezydenta-elekta w USA „obwieszczają” agencje prasowe, nie ma żadnego federalnego, centralnego ciała ani urzędu, w którego gestii leży owo obwieszczenie. Wszystko co następuje od dzisiaj – doliczenie reszty głosów, głosowania elektorskie – to czysta formalność. Joe Biden jest 46 prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal wPolityce, prokuratura wszczęła już śledztwo w tej sprawie. Osoba prywatna zdecydowała się złożyć zawiadomienie. Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz powiedziała:

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie skierowała w połowie marca 2021 r. do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Jakubowi Ż. Oskarżonemu zarzucono popełnienie czynu polegającego na publicznym znieważeniu w dniu 7 listopada 2020 r. na otwartym profilu w serwisie społecznościowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, poprzez użycie wobec ww. określenia powszechnie uznanego za obraźliwe (…) Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, jak również złożył wyjaśnienia. Podejrzany wskazał, że wypowiedź ta stanowiła krytyczną ocenę działań Prezydenta.W ocenie prokuratury użyte przez podejrzanego określenie jest obraźliwe.

Za wspomniany paragraf grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Tysiące pająków uciekło ze swych nor przed powodzią! Australijczycy zszokowani!

W Australii, a dokładniej w Nowej Południowej Walii, mieszkańcy zastali niecodzienny widok. Setki, a nawet tysiące pająków wyszło ze swych nor ratując się tym samym przed powodzią. Zszokowani ludzie publikują zdjęcia oraz filmy na swoich portalach społecznościowych.

Gigantyczne miasto na pustyni! Budowana jest nowa stolica Egiptu!

Gigantyczne miasto na pustyni! Władze Egiptu w połowie roku miały przenieść się do nowej stolicy. Ten najważniejszy projekt prezydenta Sisiego opóźniła pandemia.

Szwedka rozmawia ze zwierzętami! Nietypowe hobby Jonny Jinton!

Szwedka rozmawia ze zwierzętami! Jonna Jinton z dzieciństwa pamięta jak jej babcia przywoływała wieczorem zwierzęta, które rozpierzchły się po rozległych łąkach i lesie. To był trochę jakby śpiew, trochę wołanie i okrzyk.