Widal.plPiSPiS ma poważne problemy. Tak źle nie było od wielu lat

PiS ma poważne problemy. Tak źle nie było od wielu lat

PiS ma poważne problemy. Jak się okazuje partia rządząca musi poradzić sobie z przeciwnościami, które stanęły na ich drodze.

Jak się okazuje jest to najgorsza sytuacja partii od 5 lat. Jak wynika z najnowszych informacji przekazanych przez CBOS grono przeciwników PiS rośnie. Premier także nie ma powodów do zadowolenia.

PiS ma poważne problemy

PiS ma poważne problemy. Nie da się ukryć, że ostatnie zdarzenia związane ze Strajkiem Kobiet, pandemią, wprowadzonymi obostrzeniami czy nagłą decyzją rządzących odnośnie zamknięcia cmentarzy nie wpływa dobrze na postrzeganie partii rządzącej.

CBOS prowadziło badania od 19 do 29 października, czyli w zasadzie już po orzeczeniu TK, które wywołało falę strajków. Badania były przeprowadzone na reprezentatywnej imiennej próbie 1 040 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Jak się okazuje sytuacja PiS-u się pogarsza i porównując do badań z przełomu września i października rząd zyskał aż 9 punktów procentowych osób przeciwko. Natomiast zwolenników ubyło aż 5 punktów procentowych zwolenników.

Najgorszy wynik od wielu lat

Jak się okazuje według CBOS aż 43% badanych określa siebie jako przeciwników obecnie panującego rządu. Z kolei zwolenników rządu jest obecnie 33 proc.

Są to pierwsze tak złe notowania rządu od czasu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość po wyborach w 2015 roku – podaje CBOS.

W najlepszej sytuacji nie jest także premier Mateusz Morawiecki. Jak się okazuje  49 proc. Polaków jest niezadowolonych z tego, jak sprawuje swoją funkcję.  Jego zwolenników jest 36%. 16% wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć” (bez zmian).

Co ciekawe pogorszyły się także oceny polityki gospodarczej rządu. Aż 58% jest zdania, że polityka gabinetu Mateusza Morawieckiego nie stwarza szansy poprawy sytuacji gospodarczej. innego zdania jest jedynie 30%.

Zobacz także na Widal.pl

Kradł puszki z pieniędzmi na leczenie chorych dzieci. Teraz spotka go surowa kara

Kradł puszki z pieniędzmi na leczenie chorych dzieci. Jak się okazuje zachłanność ludzka oraz chęć zdobycia pieniędzy nie ma granic.

Lockdown odłożony. W zamian będzie godzina policyjna?

Lockdown odłożony. Tak wynika z nieoficjalnych wiadomości na chwilę obecną nie ma oficjalnej decyzji rządzących w sprawie.

Apostazja to najczęściej wyszukiwana fraza w Polsce. Dlaczego tak się dzieje?

Nie da się ukryć, że duży wpływ na ten fakt ma ostatni wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Fala krytyki spłynęła nie tylko na rządzących ale i na Kościół i duchownych.