Widal.plPiotr ŻyłaPiotr Żyła za zdobyte mistrzostwo otrzymał ogromne pieniądze! O jakiej kwocie mowa?

Piotr Żyła za zdobyte mistrzostwo otrzymał ogromne pieniądze! O jakiej kwocie mowa?

Piotr Żyła za zdobyte mistrzostwo otrzymał ogromne pieniądze! Polski skoczek w Oberstdorfie zdobył tytuł mistrza świata. Ulubieniec wielu Polakow osiągnął ogromny sukces, który wiąże się z ogromna nagrodą.

Okazuje się, że za wygraną Piotr Żyła zgarnął fortunę. O jakiej kwocie mowa?

Piotr Żyła za zdobyte mistrzostwo otrzymał ogromne pieniądze!

Piotr Żyła za zdobyte mistrzostwo otrzymał ogromne pieniądze! W sobotnie popołudnie Żyła został mistrzem świata na średniej skoczni w Oberstdorfie.

Jak się okazuje razem z tytułem Piotr Żyła otrzyma zgranie ogromną nagrodę pieniężną. Jak wynika z informacji przekazanych przez SportoweFakty, skoczek za zwycięstwo otrzyma bowiem aż 28 000 franków szwajcarskich. W przeliczeniu na polską walutę jest to nieco ponad 115 000 złotych.

Co jest tajemnicą sukcesu skoczka?

Skoczek nie krył swojej radości po wygranej w Oberstdorfie. Z radości krzyczał, skakał, śmiał się. Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzem Onetu:

Fajne uczucie. Tak, jakbym był na bani, a nie piłem. Jestem w niesamowitym stanie.

W wywiadzie dla Eurosportu, wyraził swoje ogromne szczęście. Właśnie podczas tego wywiadu skoczek zdradził tajemnicę swojego niecodziennego wyczynu:

Przygotowałem się najlepiej jak potrafię. Jednak umiem się przygotować, taki stary jestem, a umiem przygotować się jeszcze. Nażłopałem się Frugo, a mówiłem, że tam trochę kofeiny jest. A potem byłem już jak ta wiewiórka.

Następnie na Instagramie Żyły pojawił się filmik, w którym skoczek zareklamował napój, który „pomógł mu” wygrać zawody. Jak słyszymy w nagraniu:

Ja nie potrzebuję skrzydeł, żeby latać. Wystarczy mi Frugo. No to Fruuuugo.

https://www.instagram.com/p/CLz73akHtub/?utm_source=ig_embed

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Kobieta zdemolowała autem stację Orlen. “Strzelaj w opony” – słychać na nagraniach!

Na nagraniu widać, jak kobieta kierująca autem wjeżdża w stację Orlen. Później wycofuje się z miejsca i ucieka. O całej sprawie dowiadujemy się z mediów społecznościowych.

Najman i Taxi Złotówa z wizytą u ciężko chorego mistrza kickboxingu, przekazali mu gażę z walki

To niezwykle piękny gest bohaterów walki wieczoru minionej gali MMA VIP. Marcin Najman i Taxi Złotówa z wizytą u ciężko chorego mistrza kickboxingu – Marka Piotrowskiego, któremu przekazali gaże za swoją ostatnią walkę.

Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich! Zobacz skok Polaka po złoto [WIDEO]

Piotr Żyła w ostatecznej kwalifikacji wyprzedził Niemca Karla Geigera i Słoweńca Anze Laniska. Najwyżej z Polaków skwalifikowano Dawida Kubackiego, który był na piątej pozycji. Kamil Stoch był dwudziesty drugi, a Andrzej Stękała trzydziesty.