Widal.plPiotr ŻyłaPiotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich! Zobacz skok Polaka po złoto [WIDEO]

Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich! Zobacz skok Polaka po złoto [WIDEO]

Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich! Polak wygrał konkurs na normalnej skoczni w niemieckim Oberstdorfie i zdobył złoty medal. Jest to ogromny sukces w jego sportowej karierze.

Piotr Żyła w ostatecznej kwalifikacji wyprzedził Niemca Karla Geigera i Słoweńca Anze Laniska. Najwyżej z Polaków skwalifikowano Dawida Kubackiego, który był na piątej pozycji. Kamil Stoch był dwudziesty drugi, a Andrzej Stękała trzydziesty.

Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich! Zobacz skok Polaka po złoto [WIDEO]

W pierwszej serii konkursu Żyła skoczył 105 metrów i o trzy punkty wyprzedzał Słoweńca Anze Laniska. Prowadzenie utrzymał także w drugiej serii.

“Jaki dzisiaj jest dobry dzień! Wszystko mi wychodziło! To aż nie do wiary. Ale miałem energii. Jak przyszedłem na skocznię, byłem tak “nakręcony”, że wiedziałem, że nie ma szans, żebym tego nie wygrał, że muszę to wygrać. robiłem wszystko, co mogłem zrobić, czyli przygotowałem się najlepiej jak potrafię. Nażłopałem się Frugo, a mówiłem, że tam trochę kofeiny jest, i dostałem jak ta wiewiórka!” – powiedział Piotr Żyła na antenie Eurosportu.

Przypomnijmy sobie teraz jak Piotr Żyła wygrywał wczorajszy konkurs na skoczni w Oberstdorfie:

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Od dzisiaj tylko maseczki! Zakaz noszenia zamienników w przestrzeni publicznej!

Od dzisiaj w Polsce można nosić tylko i wyłącznie maseczki! Rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził nakaz noszenia maseczek chirurgicznych, które mają chronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Ostatni raz kiedy wszyscy ludzie byli na Ziemi miało miejsce 2 listopada 2000 roku!

Od 2 listopada co najmniej dwie osoby zawsze przebywały na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Co oznacza, że ​​w ciągu ostatnich 20 lat nigdy nie było takiego momentu, w którym wszyscy ludzie byliby na Ziemi w tym samym czasie. Ludzie krążą wokół naszej planety wewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, łącząc naukę, technologię i ludzką innowację. Chcąc tym umożliwić nowe technologie i przełomy badawcze niemożliwe na Ziemi.

Podlaski wariant koronawirusa! Czy Polska jest na to gotowa własną mutację?

Podlaski wariant koronawirusa to kolejna mutacja, z którą przyjdzie nam się zmierzyć. Na świcie istnieje już wariant pierwotny czyli chiński, brazylijski oraz brytyjski. Mimo szczepionki przyrost zachorowań na Covid-19 wciąż rośnie. Nie brakuje opinii, że wpływ ma na to szczepionka, która miała zatrzymać rozwój pandemii.