Widal.plSpołeczeństwoOtwarcie siłowni i basenów. Kiedy będziemy mogli poćwiczyć?

Otwarcie siłowni i basenów. Kiedy będziemy mogli poćwiczyć?

Otwarcie siłowni i basenów było mocno wyczekiwane przez entuzjastów zdrowego stylu życia. Co prawda można było ćwiczyć na świeżym powietrzu czy też w domu, ale to raczej nie mogło zastąpić dobrze wyposażonej siłowni. Teraz to się zmieni.

Rząd zadecydował o otwarciu siłowni, basenów, klubów fitness, ale też placów zabaw i rozrywki. Poinformowali o tym na specjalnie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Otwarcie siłowni i basenów już w przyszłym tygodniu

Otwarcie siłowni, basenów, klubów fitness, ale też placów zabaw i rozrywki spędzało sen z powiek wielu przedsiębiorcom, ale także miłośnikom zdrowego tryby życia. Na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki razem z Łukaszem Szumowskim przekazali, że większość instytucji związanych ze sztuk zostaje ponownie otwartych od 6 czerwca.

Szczegółowe zalecenia sanitarne będą podawane w późniejszym terminie. Na razie jest brak dokładnych informacji jak będzie wyglądać nowa rzeczywistość w tych miejscach. Pewne jest, że nie będzie tak samo jak wcześniej. Ciężko jednak sobie wyobrazić ćwiczących na siłowni w maseczkach czy przyłbicach.

Od 30 maja znikają maseczki, od 6 czerwca zorganizujemy wesele

Wesela 2020 to temat, który spędza sen z powiek wielu parom. Teraz okazuje się, że w końcu będziemy mogli organizować wesela i to od przyszłej soboty. Rząd zadecydował, że mogą się odbywać uroczystości weselne do 150 osób od 6 czerwca.

W dodatku goście weselni nie będą zmuszeni do noszenia maseczek. To duże ułatwienie, ponieważ ciężko byłoby wyobrazić sobie wszystkich weselników z zasłoniętymi twarzami. Maseczki też znikną z przestrzeni publicznej.

Częściowe zniesienie nakazu noszenia maseczek zacznie obowiązywać od 30 maja. Pełne zasady

Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny.

Uwaga! Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych –na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Pamiętajmy! Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos.

Istnieją miejsca, w których trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos. Są to:

  • autobusy i tramwaje,
  • sklepy,
  • kina i teatry,
  • salony masażu i tatuażu,
  • kościoły,
  • urzędy (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu).

Dodatkowe miejsca, w których będzie trzeba zasłaniać usta i nos, określi Główny Inspektorat Sanitarny.

Zobacz także:

Minister wysyła nauczycieli na zbiory owoców?

Szokujące słowa padły z ust ministra rolnictwa. Chce, żeby nauczycieli pomogli w zbiorach rolnikom.

Elżbieta Witek apeluje do Grodzkiego

Marszałek sejmu wystosowała apel do marszałka senatu. Chodzi o wybory prezydenckie.

Zbigniew Boniek zakpił z europosła?

Dość niespodziewanie prezes PZPN skomentował wygląda Patryka Jakiego. Ten nie pozostał mu dłużny.