Widal.plSpołeczeństwoOtwarcie kin. Kiedy pójdziemy do teatru? Znamy datę

Otwarcie kin. Kiedy pójdziemy do teatru? Znamy datę

Otwarcie kin i teatrów było mocno oczekiwane przez artystów, ale również przez widzów. Wielu m.in. aktorów wyznawało, że od kilku miesięcy nie mogli zarobić ani grosza. Wstrzymano wszelkie nagrywanie seriali, filmów.

Nagrywali tylko nieliczni, np. Patryk Vega, który pomimo pandemii dalej kręcił swój kolejny film. Reszta stosowała się do obostrzeń. Teraz w końcu wiemy, że branża artystyczna również ruszy do przodu. Poznaliśmy datę, kiedy nastąpi otwarcie kin, teatrów, galerii sztuki czy oper.

Otwarcie kin już od 6 czerwca!

Otwarcie kin, teatrów, oper czy baletu spędzało sen z powiek wielu artystom, ale także miłośnikom sztuki. Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki razem z Łukaszem Szumowskim przekazali, że większość instytucji związanych ze sztuk zostaje ponownie otwartych od 6 czerwca.

Szczegółowe zalecenia sanitarne będą podawane w późniejszym terminie. Mówi się o tym, że trzeba będzie ubierać maseczki podczas seansów czy spektakli. Na razie jest brak dokładnych informacji jak będzie wyglądać nowa rzeczywistość w tych miejscach. Pewne jest, że nie będzie tak samo jak wcześniej.

Od 30 maja znikają maseczki, od 6 czerwca zorganizujemy wesele

Wesela 2020 to temat, który spędza sen z powiek wielu parom. Teraz okazuje się, że w końcu będziemy mogli organizować wesela i to od przyszłej soboty. Rząd zadecydował, że mogą się odbywać uroczystości weselne do 150 osób od 6 czerwca.

W dodatku goście weselni nie będą zmuszeni do noszenia maseczek. To duże ułatwienie, ponieważ ciężko byłoby wyobrazić sobie wszystkich weselników z zasłoniętymi twarzami. Maseczki też znikną z przestrzeni publicznej.

Częściowe zniesienie nakazu noszenia maseczek zacznie obowiązywać od 30 maja. Pełne zasady

Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny.

Uwaga! Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych –na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Pamiętajmy! Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos.

Istnieją miejsca, w których trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos. Są to:

  • autobusy i tramwaje,
  • sklepy,
  • kina i teatry,
  • salony masażu i tatuażu,
  • kościoły,
  • urzędy (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu).

Dodatkowe miejsca, w których będzie trzeba zasłaniać usta i nos, określi Główny Inspektorat Sanitarny

Zobacz także:

Minister wysyła nauczycieli na zbiory owoców?

Szokujące słowa padły z ust ministra rolnictwa. Chce, żeby nauczycieli pomogli w zbiorach rolnikom.

Elżbieta Witek apeluje do Grodzkiego

Marszałek sejmu wystosowała apel do marszałka senatu. Chodzi o wybory prezydenckie.

Zbigniew Boniek zakpił z europosła?

Dość niespodziewanie prezes PZPN skomentował wygląda Patryka Jakiego. Ten nie pozostał mu dłużny.