Widal.plSpołeczeństwoOkno życia dla zwierząt w Aleksandrowie Łódzkim! Nowy pomysł Samorządu

Okno życia dla zwierząt w Aleksandrowie Łódzkim! Nowy pomysł Samorządu

Okno życia dla zwierząt w Aleksandrowie Łódzkim! Nowy pomysł Samorządu ma na celu zmniejszenie poziomu znęcania się nad zwierzętami oraz ich porzucania w nieodpowiednich miejscach.

W specjalnie przygotowanym miejscu będzie można zostawić psy i koty, których się nie chce bez żadnych konsekwencji.

Okno życia dla zwierząt w Aleksandrowie Łódzkim!

Okno życia dla zwierząt w Aleksandrowie Łódzkim! Porzucane szczeniaki czy małe kocięta to poruszający widok. Z takim widokiem musiał zmierzyć się jeden z mieszkańców, który znalazł 10 porzuconych szczeniąt w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego i uratował je przed zamarznięciem.

Miejsce porzucenia było odosobnione, były skazane na śmierć z wychłodzenia – mówi młodszy aspirant Robert Borowski z komendy policji w Zgierzu.

Takie porzucenie zwierząt należy interpretować jako znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem- podkreśla

Odnalezione zwierzęta trafiły do Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim. Zostały im tak zapewnione wszystkie niezbędne rzeczy jak jedzenie oraz ciepłe miejsce. To właśnie sytuacja z tymi szczeniętami zainicjowała powstanie nowej inicjatywy.

Koniec z porzucaniem zwierząt

Samorząd Aleksandrowa Łódzkiego postanowił wyjść na przeciw fali znęcania się nad zwierzętami. Już od początku kwietnia w mieście powstanie tam pierwsze „okno życia dla zwierząt”. 

Zostawienie kotów i psów w oknie nie będzie wiązało się z żadnymi konsekwencjami. Jednak warunkiem jest podpisanie dwóch dokumentów: zrzeczenia się praw do czworonoga oraz wyrażenie zgody na bezpłatną sterylizację. Zostawione tak zwierzęta będą miały szanse na adopcje i znalezienie nowego domu.

Pomysł Okna życia dla zwierząt finansuje Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Zwierzęta zostawione w oknie pochodzić także spoza terenów gminy. Miasto podpisało umowę z przychodnią weterynaryjną przy ulicy Bratoszewskiego w Aleksandrowie. Zostawienie zwierząt tam jest DARMOWE w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Zablokowano odcinki SpongeBoba! Powodem są nieodpowiednie treści dla dzieci

Zablokowano odcinki SpongeBoba! Dwa odcinki bajki „SpongeBob Kanciastoporty” nie są już dostępne na platformach Paramount+ i Amazon z powodu nieodpowiednich treści.

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Kwiaty pojawiły się za wcześnie!

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Szczytowy rozkwit nastąpił 26 marca w Kioto, a eksperci twierdzą, że winny jest wpływ globalnego ocieplenia.

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’!

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’! Firma pozywa nieautoryzowane „buty szatana”, za którymi stoi małe przedsiębiorstwo z Brooklynu. Jednak sprzedaż 666 par zmodyfikowanych butów Nike Air Max 97 jako „Buty Szatana” we współpracy z raperem Lil Nas X nie przejdzie bez echa.