Widal.plTadeusz RydzykOjciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Dostał zakaz ze względu na swoje poglądy

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Dostał zakaz ze względu na swoje poglądy

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Dostał zakaz ze względu na swoje poglądy
Foto: Screen Instagram/tadeusz.rydzyk.official

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Zakaz ten obowiązuje szczególnie w jednym regionie oraz w podległych do niego parafiach.

Tadeusz Rydzyk jest mocno kontrowersyjną osobą. I to między innymi jego wypowiedzi oraz postawa wpłynęły na wydanie zakazu. Chodzi tutaj również o antysemickie wypowiedzi ojca.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Według informacji przekazanych przez Onet, ojciec Rydzyk nie będzie mógł prowadzić mszy w pięciu kościołach. Chodzi tutaj o kościoły w kanadyjskiej archidiecezji Edmonton i podległych jej parafiach:

Wypowiedzi Tadeusza Rydzyka zostały uznane za antysemickie i ksenofobiczne. Jak podkreśla arcybiskup Smith, na antenie Radia Maryja niejednokrotnie Rydzyk posuwał się w swoich wypowiedziach za daleko, chociażby nazywając Gretę Thunberg dzieckiem, które ma się uczyć zamiast manipulować inne dzieci.

Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. W rozmowie z portalem Onet podkreślił:

To jest ważna decyzja, ponieważ w Kanadzie Rydzyk zbiera co roku około 300 tys. dolarów kanadyjskich.

Polityk poinformował także, że niebawem skontaktuje się z kard. Tomem Collinsem. Będzie rozmawiał o rozszerzeniu zakazu na całą Kanadę. Lukaszuk chciałby także  aby związanej z Radiem Maryja fundacji, odebrany został status organizacji charytatywnej.

Kanadyjski polityk chce rozwiązania sprawy z Rydzykiem

Działania oraz sankcje podjęte w sprawie Tadeusza Rydzyka potwierdził w rozmowie z Onetem Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk polskiego pochodzenia. To właśnie ten mężczyzna już pod koniec roku 2019 wystosował petycję w sprawie  „ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka”, która została pozytywnie rozpatrzona.

Petycja podpisana przez 200 tysięcy osób została przedstawiona arcybiskupowi Edmonton Richardowi Smithowi. Polityk wysłał ją też do papieża Franciszka. Działania te zostały poparte także przez kanadyjskie organizacje żydowskie.

Głównym podowem tych działań były  kontrowersyjne wypowiedzi dyrektora Radia Maryja i jego polityczne zaangażowanie.

Ojciec Rydzyk nie otrzyma pozwolenia na przybycie do naszej Archidiecezji (…). Potwierdziłem również, że biskupi Alberty i NWT (Northwest Terriotories) także nie wyrażą pozwolenia, żeby odwiedzał ich diecezje – cytuje Onet fragment decyzji Arcybiskupa, przesłanej redakcji przez Lukaszuka.

Zobacz także na WIDAL.pl

Kinga Duda ma nową pracę. Została doradcą swojego ojca. Ile zarobi córka prezydenta?

Kinga Duda ma nową pracę. Córka prezydenta objęła stanowisko doradcy społecznego. Na to stanowisko 25-letnia kobieta została powołana w sierpniu bieżącego roku.

Będzie podwyżka benzyny i ON. Unia chce wprowadzić zmiany?

Ambitny plan Unii Europejskiej ma na celu redukcję emisji CO2 na swoim terenie. Oczywiście jak w przypadku innych takich rozwiązań musi dojść do zmian. Jednak nie jest to takie proste, aby mogła osiągnąć swój cel, musi podnieść ceny.

Koronawirus w Polsce: trzy powiaty w strefie “czerwonej”! Które?

Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Dzisiaj mieliśmy kolejny wzrost zachorowań, co skutkuje aktualizacją listy powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Po początkowej poprawie sytuacji, jest pogorszenie. W strefie “czerwonej” znalazły się trzy kolejne!