Widal.plGospodarkaOdrobienie strat z lockdownu. Czy podniesienie wieku emerytalnego w tym pomoże?

Odrobienie strat z lockdownu. Czy podniesienie wieku emerytalnego w tym pomoże?

Odrobienie strat z lockdownu wydaje się być niemożliwe. Zawsze w takich sytuacjach pada propozycja podniesienia wieku emerytalnego, która wywołuje ogromne kontrowersje.

W najbliższym czasie czeka nas ogromny kryzys w związku z trwającymi ograniczeniami. Dlatego też prezes ZUS zabrał głos w sprawie wydłużenia czasu pracy.

Odrobienie strat z lockdownu jest możliwe?

Odrobienie strat z lockdownu jest raczej nie możliwe. Gospodarka oraz finanse kraju są w fatalnym stanie. W związku z zamknięciem ogromnej ilości branż wiele przedsiębiorstw stanęło na skraju bankructwa. Mimo, że w ostatnich dniach wzrost zakażeń koronawirusem się stabilizuje to nie ma co marzyć o poluzowaniu obostrzeń.

Rząd nie mówi nic na temat luzowania obostrzeń jednak wielu przedsiębiorców decyduje się mimo wszystko na wznowienie działalności swoich biznesów aby ratować swoje biznesy. Co więcej zdając sobie sprawę z tego, że finanse kraju są w stanie tragicznym pojawiły się plotki na temat nowego pomysłu odnośnie odrobienia strat.

Wśród pomysłów pojawił się także powrót planu podwyższenia wieku emerytalnego. Profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wywiadzie udzielonym Super Expressowi odpowiedziała na te plotki.

Czeka nas podniesienie wieku emerytalnego?

Jakiś czas teamu na prezes ZUS profesor Gertrudę Uścińską spadła fala krytyki po tym jak powiedziała, że w przyszłości obowiązek pracy przez 50 lat może stać się rzeczywistością. Jednak po tym czasie w rozmowie z  Super Expressem Pani prezes doprecyzowała, co wtedy miała wtedy na myśli.

Dla przypomnienia obecnie wiek emerytalny dla kobiet wynosi 60 lat, a dla mężczyzn 65 lat. Co więcej Prezes ZUS przekazała, że jak narazie nie ma planów mających na celu podniesienie długości pracy. Zaznaczyła także, że emerytura jest prawem, a nie obowiązkiem.

Ważne, aby Polacy mogli dokonać racjonalnego wyboru w oparciu o rachunek ekonomiczny, ale i rachunek zdrowia. Chodzi o to, aby przekonywać do późniejszego przechodzenia na emeryturę na zasadzie zachęt, a nie przymusu.

Zobacz także na Widal.pl

Zmarł lekarz papieża Franciszka. Miał COVID-19!

Zmarł osobisty lekarz papieża Franciszka! Fabrizio Soccorsi miał 78 lat, a przyczyną jego śmierci były komplikacje po rozwinięciu się choroby COVID-19! O śmierci lekarza, który współpracował z papieżem Franciszkiem od 2015 roku poinformowały watykańskie media. Soccorsi zmarł w klinice medycznej Gemelli.

Kurtka Marcina Najmana na aukcji dla WOŚP! Ma już ogromną wartość!

Słynna niebieska kurtka Marcina Najmana wylądowała na aukcji dla WOŚP! “El Testosteron” przekazał swoją odzież na licytację, z której pieniądze wesprą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020 w Polsce! Zaskakujące miejsce Dawida Kubackiego!

Robert Lewandowski został Sportowcem Roku 2020 w Polsce! Wczoraj odbyła się Gala Mistrzów Sportu organizowana przez Przegląd Sportowy i Telewizję Polsat. Była to 86. edycja Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku w naszym kraju.