Widal.plKoronawirusOdmrażanie gospodarki. Kiedy nastąpi i w jakiej kolejności? Jest odpowiedź premiera

Odmrażanie gospodarki. Kiedy nastąpi i w jakiej kolejności? Jest odpowiedź premiera

Odmrażanie gospodarki to obecnie jeden z najpopularniejszych tematów rozmów. Wszyscy są ciekawi kiedy możemy spodziewać się ponownego otwarcia wszystkich zamkniętych do tej pory branż.

Jak wynika z zapowiedzi premiera już dzisiaj bądź na początku przyszłego tygodnia poznamy szczegółowy plan rządu w tej kwestii. Kiedy i czego możemy się spodziewać.

Wyczekiwane odmrażanie gospodarki

Odmrażanie gospodarki jest teraz jednym z najbardziej wyczekiwanym momentem przez obywateli. Już za 9 dni dobiegnie koniec wskazany przez rząd czas obowiązywania obostrzeń. Póki co we wtorek podczas konferencji Adam Niedzielski przekazał, że trwa analiza, czy i w jakim stopniu wprowadzone obostrzenia przyniosły rezultaty. Z wypowiedzi ministra zdrowia wynika także, że do 29 listopada nie ma mowy o żadnych większych zmianach:

Obecnie nie ma przestrzeni na poluzowanie obostrzeń, ale na analizę efektów wprowadzonych już obostrzeń.

Jednak jak wynika z sondażu przeprowadzone przez United Surveys, obywatele naszego kraju są już zmęczeni ograniczeniami. Aż 53,8% respondentów chciałoby powrotu dzieci do szkół, ponad 32% czeka na otwarcie galerii handlowych. 30,7% badanych chciałoby otwarcia restauracji i barów, natomiast prawie 27% Polaków chciałoby już wrócić na siłownię.

Wszyscy maja nadzieję, że nastąpi to już 29 listopada. Jak wynika z zapowiedzi Mateusza Morawieckiego podczas czwartkowego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego, wynika, że rząd przedstawi niedługo szczegóły:

Jutro, jeśli się uda nam pozbierać wszystkie parametry, albo w poniedziałek, na początku przyszłego tygodnia, przedstawimy plan na najbliższych kilka miesięcy. Taki, który będzie odnosił się do tego, jak dzisiaj zamrożone branże mogłyby funkcjonować, jak handel ma funkcjonować, jak planujemy przed świętami zorganizować życie gospodarcze. Obecny poziom zakażeń wskazuje na to, że epidemia się stabilizuje, ale bynajmniej nie jest jeszcze opanowana. Chcemy zaplanować też działania po świętach, jak również później – od końca stycznia i w lutym, w sytuacji kiedy można wierzyć, że przynajmniej pierwsze partie szczepionki będą dostępne w Polsce.

Kiedy skończy się drugi lockkdown?

Lockdown zmęczył już większość obywateli. Być może obostrzenia zostaną zniesione już niedługo jednak bardzo możliwe, że poluzowanie obostrzeń w okresie przedświątecznym będzie tylko chwilowe.

Jak zapowiedział Jarosław Gowin otwarcie i poluzowanie obostrzeń trzeba będzie zrekompensować po świętach:

Plan będzie dosyć precyzyjnie rozpisany, z określonymi warunkami wchodzenia w poszczególne etapy. Też z pewnymi elementami czasowego zwiększania obostrzeń w okresie poświątecznym, bo spodziewamy się, że w czasie świąt i w okresie przedświątecznych zakupów skala zakażeń wzrośnie. Elementem tego planu będzie też kwestia odmrażania i skali odmrażania edukacji.

Zobacz także na Widal.pl

Zaskakując wypowiedź Kamila Glika o Jerzym Brzęczku. Co na to reszta drużyny?

Zaskakując wypowiedź Kamila Glika o Jerzym Brzęczku. Piłkarz postanowił zabrać głos po wczorajszym meczu z Holandią. Nie da się ukryć, że wypowiedź sportowca bardzo zaskoczyła kibiców. Obrońca w swoim wpisie zwrócił się bowiem do Jerzego Brzęczka.

Lider Bayer Full odpowiedział na zarzuty Rożala. Czy spór o konia skończy się w sądzie?

Lider Bayer Full odpowiedział na zarzuty Rożala. Wczoraj pisaliśmy o tym, że Marcin Różalski opiekuje się koniem, który wcześniej był własnością lidera zespołu Bayer Full.

2-letnie dziecko zamknięte w pralce. Zaskakujący wyrok sądu w sprawie

2-letnie dziecko zamknięte w pralce. Sprawcami byli dwaj mężczyźni, który mieli opiekować się chłopcem. W ramach żartu zamknęli dziecko w pralce. Gdy Kacperek zanosił się od płaczu, oni byli zachwyceni swoim pomysłem.