Widal.plGospodarkaOd dzisiaj wracają siłownie i nie tylko! Oto kolejny etap znoszenia obostrzeń

Od dzisiaj wracają siłownie i nie tylko! Oto kolejny etap znoszenia obostrzeń

Od dzisiaj wracają siłownie, ale nie tylko! Od soboty 6 czerwca w naszym kraju wprowadzony zostaje kolejny etap znoszenia obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa.

Dzisiaj będziemy mogli korzystać z takich obiektów jak kluby fitness, parki rozrywki, baseny, sale zabaw i siłownie. Swoją działalność wznowią także organizatorzy targów i kongresów. Nie obejdzie się jednak bez przestrzegania zaleceń sanitarnych.

Od dzisiaj wracają siłownie i nie tylko!

Umożliwienie funkcjonowania kolejnym obiektom jest skutkiem wprowadzenia 4. etapu odmrażania gospodarki. Od dzisiaj do swoich przyzwyczajeń będą mogli wrócić sympatycy sportów, ale nie tylko.

Wznowienie działalności w 4 etapie odmrażania gospodarki będzie wiązało się z konkretnymi zaleceniami sanitarnymi. Jak czytamy na stronie rządowej z wytycznymi dla tych obiektów na przykład w siłowni czy klubie fitness dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba na 10 m kwadratowych). Każde urządzenie używane przez klienta powinno być po zakończonym ćwiczeniu dezynfekowane, a sprzęty do ćwiczeń muszą stać w odpowiednich odległościach od siebie. Zalecana odległość wynosi półtora metra.

W parkach rozrywki cały personel parku jest wyposażony i przestrzega używania maseczki, przyłbic, rękawiczek. Co najmniej co godzinę dezynfekowane muszą być toalety, windy, blaty, klamki, poręczye, uchwyty, kołowrotki, biletomaty oraz inne często dotykane powierzchnie.

Osoby korzystające w tym samym czasie z basenu czy sauny mogą zająć jednocześnie 50% powierzchni obiektu, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób, a z jednego toru mogą korzystać jednocześnie maksymalnie cztery osoby.

Co także na Widal.pl?

Koronawirus w Polsce: Zmarło 20 osób jednego dnia, w tym 45-letnia kobieta.

Poznaliśmy raport z 5 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Jan Śpiewak ułaskawiony?

Taką decyzję podjął Andrzej Duda. Aktywista miał zapłacić wysoką grzywnę.

Niemiecki dziennik chwali rząd PiS?

Zaskakujący artykuł ukazał się w “Die Welt”. Niemcy pochwalili tam decyzje rządu.