Widal.plKoronawirusOd dzisiaj tylko maseczki! Zakaz noszenia zamienników w przestrzeni publicznej!

Od dzisiaj tylko maseczki! Zakaz noszenia zamienników w przestrzeni publicznej!

Od dzisiaj w Polsce można nosić tylko i wyłącznie maseczki! Rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził nakaz noszenia maseczek chirurgicznych, które mają chronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju ciągle jest niepokojąca. Z dnia na dzień notujemy wzrost zachorowań albo liczby zbliżone do tych z dnia wcześniejszego. Rząd chce zahamować taki stan rzeczy nakazując noszenie maseczek chirurgicznych.

Od dzisiaj tylko maseczki! Zakaz noszenia zamienników w przestrzeni publicznej!

Dzisiaj, tj. w sobotę 27 lutego w życie weszło rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W myśl nowych przepisów w Polsce obowiązuje zakrywanie ust i nosa tylko i wyłącznie za pomocą maseczki. Jeszcze do wczoraj twarz można było zasłaniać przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego.

Dzisiaj natomiast nakazuje się stosowanie maseczek chirurgicznych. Chronić twarz należy we wszelkich miejscach ogólnodostępnych.

Wyłączeni z noszenia maseczek są między innymi niepełnosprawni oraz duchowni sprawujący msze świętą.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Drony monitorują delfiny! Zagrożony gatunek ma szansę przetrwać

Drony monitorują delfiny! Urządzenia dołączają do walki, by uratować najrzadszego delfina w Nowej Zelandii.

Ostatni raz kiedy wszyscy ludzie byli na Ziemi miało miejsce 2 listopada 2000 roku!

Od 2 listopada co najmniej dwie osoby zawsze przebywały na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Co oznacza, że ​​w ciągu ostatnich 20 lat nigdy nie było takiego momentu, w którym wszyscy ludzie byliby na Ziemi w tym samym czasie. Ludzie krążą wokół naszej planety wewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, łącząc naukę, technologię i ludzką innowację. Chcąc tym umożliwić nowe technologie i przełomy badawcze niemożliwe na Ziemi.

Podlaski wariant koronawirusa! Czy Polska jest na to gotowa własną mutację?

Podlaski wariant koronawirusa to kolejna mutacja, z którą przyjdzie nam się zmierzyć. Na świcie istnieje już wariant pierwotny czyli chiński, brazylijski oraz brytyjski. Mimo szczepionki przyrost zachorowań na Covid-19 wciąż rośnie. Nie brakuje opinii, że wpływ ma na to szczepionka, która miała zatrzymać rozwój pandemii.