Widal.plKoronawirusOd dzisiaj godziny dla seniorów! Sprawdź szczegóły!

Od dzisiaj godziny dla seniorów! Sprawdź szczegóły!

Od dzisiaj, czyli od czwartku 15 października obowiązują godziny dla seniorów. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi zasadami dotyczącymi funkcjonowania sklepów i obsługą osób powyżej 60. roku życia.

Od dzisiaj godziny dla seniorów! Sprawdź szczegóły!

Godziny dla seniorów wprowadzono zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W myśl przepisów od dzisiaj między godziną 10 a 12 zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach będą mogli robić jedynie seniorzy. Dla ludzi po 60. roku życia w tych godzinach będą do dyspozycji także placówki pocztowe.

Godziny dla seniorów nie obowiązują sklepów budowlanych czy odzieżowych.

Wprowadzenie godzin dla seniorów ma służyć bezpieczeństwu dla najstarszych osób z naszego społeczeństwa wobec zagrożeń, jakie niesie za sobą COVID-19.

Sprawy nie należy bagatelizować, bowiem koronawirus najliczniejsze żniwo zbiera wśród osób najstarszych. Według statystyk, aż co piąty chory na COVID-19 w wieku powyżej 80 roku życia umiera, a ponad połowa pacjentów chora na COVID-19 powyżej 60 roku życia potrzebuje hospitalizacji.

Premier Mateusz Morawiecki apeluje do społeczeństwa, by stosować się do wprowadzonych obostrzeń i dbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, zwłaszcza tych najstarszych.

Co także na WIDAL.PL?

Godzina policyjna we Francji. Nowa taktyka Emmanuela Macron w walce z koronawirusem

Godzina policyjna we Francji. Cały świat walczy z szalejącym koronawirusem. Jak się okazuje prezydent Francji podjął decyzję, której nikt się nie spodziewał.

Szumowski zakażony. Ostra reakcja polityków opozycji

Szumowski zakażony koronawirusem. Ta informacja obiegła media późnym wieczorem i wywołała burzę wśród polityków różnych opcji politycznych.

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Jeszcze wczoraj przebywał z całą reprezentacją?

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Uznawany za najlepszego piłkarza w historii Portugalczyk przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji. O pozytywnym wyniku testu u Ronaldo poinformowała Portugalska Federacja Piłkarska.

Maseczki obowiązkowe na weselach? Kolejne obostrzenia wchodzą w życie?

Jak wiemy koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Dlatego też już w najbliższym czasie wejdą w życie nowe zasady funkcjonowania.