Widal.plKoronawirusObowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Osoby bez masek nie będą obsługiwane?

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Osoby bez masek nie będą obsługiwane?

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Do takiego nakazu dążą przedstawiciele branży handlowej. Handlowcy codziennie spotykają się z klientami, którzy nie respektują nakazu zakrywania ust i nosa podczas robienia zakupów.

Osoby pracujące w handlu zwróciły się do do rządzących aby w zmorzyć kontrole i lepiej egzekwować nakaz noszenia maseczek.

Obowiązkowe maseczki wymagane w każdym sklepie


Obowiązkowe maseczki to jeden z nakazów jaki został nałożony na branżę handlową oraz klientów na początku pandemii. Wiele z obostrzeń zostało zniesionych w maju. Jednak w dalszym ciągu jest obowiązek zakrywania ust i nosa we wszelkiego rodzaju sklepu.

W obecnej sytuacji bezpieczeństwo klientów oraz sprzedawców jest najważniejsze. Jednak jak zauważyli przedsiębiorcy maseczki nie zapewniają tylko bezpieczeństwa. Mają także wpływają na odbudowanie sprzedaży i pozwolą wielu małym przedsiębiorcom w dalszym ciągu funkcjonować. A jak wiadomo branża handlowa ma ogromny wpływ na polską gospodarkę.


Klienci bez maseczki nie będą obsługiwani?

Przedsiębiorcy skupieni wokół Retail Institute podkreślili szczególnie, że

Konieczne są prewencyjne działania policji i straży miejskiej w miejscach sprzedaży oraz wyposażenie pracowników galerii handlowych i sklepów, prowadzących działalność na ich terenie, w odpowiednie narzędzia do egzekwowania obowiązujących zasad.


Handlowcy i przedsiębiorcy domagają się odpowiednich przepisów. Będą one miały na celu zakazać wstępu do obiektu i zaprzestania obsługi klientów, którzy nie mają maseczek ,którzy odmawiają ubrania maseczki ochronnej oraz, którzy nie przestrzegają dystansu społecznego.

Z informacji przekazanych przez handlowców skupionych wokół Retail Institute w 140 centrach monitorowanych przez tą organizację, rośnie liczba klientów.

W lipcu tego roku, liczba wizyt była niższa o 22 proc. w porównaniu do wyników z 2019 roku. Sieci handlowe raportują również powolne odbudowywanie wyników sprzedaży, która choć nadal słabsza od zeszłorocznych wyników, pozostaje lepsza niż zakładano jeszcze w kwietniu

Nie da się jednak ukryć, że wzrost liczby chorych na koronawirusa może negatywnie wpłynąć na odbudowę i zniweczyć wysiłki handlowców.

Anna Szmeja, Prezes Retail Institute podkreśla, że jeśli z dnia na dzień przyrost zachorowań rośnie to zaufanie do innych kupujących będzie fundamentalne dla handlu.

Niezbędne jest również przygotowanie wytycznych, pozwalających weryfikować osoby, którym stan zdrowia faktycznie nie pozwala nosić maseczki ochronnej, a dla których jest on wyłącznie wymówką, by nie zastosować się do zasad sanitarnych


Organizacja poinformowała, że spięcia między klientami bagatelizującymi wymogi sanitarne i kupującymi, którzy mają świadomość zagrożenia transmisji COVID-19, są coraz częstsze. Branża jest też zaniepokojona pomysłem nakładania na nich kar pieniężnych i mandatów. Dochodzi do tego kiedy na terenie galerii czy sklepu kontroler Sanepidu napotkałby osobę bez maseczki. Bardzo często jest tak, że pracownik sklepu nie ma możliwości wpłynąć na klienta a zostaje on ukarany.

Zobacz także na Widal.pl

Potężny wybuch w Libanie! Co tam się stało?

Potężny wybuch w Libanie! W sieci pojawił się materiał wideo, na którym wydać ogromny wybuch w porcie w Bejrucie, czyli stolicy i największym mieście Libanu. Miasto stanowi siedzibę libańskiego rządu i jest największym miastem w kraju.

Awantura w samolocie. Nie chcieli założyć maseczek?

Awantura w samolocie lecącym z Amsterdamu do Ibizy. Dwóch pasażerów mówiących po angielsku nie chciało założyć obowiązkowych maseczek. W dodatku zaczepiali innych podróżnych. Doszło do szarpaniny, która przerodziła się w bójkę.

Sprzedaż bonów turystycznych kwitnie?

Sprzedaż bonów turystycznych rozpoczęła się równo z ich włączeniem. Można z nich korzystać od 1 sierpnia. Od razu pojawiły się oferty sprzedaży. Niektóre są bardzo atrakcyjne, można je kupić już za 400 lub nawet 300 zł. Wartość takiego bonu to 500 zł.