Widal.plOgólnePotwierdzono nowy symptom koronawirusa! Nie można go lekceważyć

Potwierdzono nowy symptom koronawirusa! Nie można go lekceważyć

Naukowcy potwierdzili nowy symptom koronawirusa. Nie jest on zagrażający życiu, jednakże nie powinno się go bagatelizować.

Jak dotąd do zatwierdzonych symptomów koronawirusa, należą:

  • kaszel
  • trudność w oddychaniu i duszności
  • bóle mięśni i głowy
  • zmęczenie
  • gorączka (min. 38 stopni C.)

Na najnowszy symptom koronawirusa skarżyła się m. in. minister zdrowia. Jak dotąd pojawiło się wiele spekulacji na temat objawów, które powoduje Covid-19. Większość z nich jak na razie zostaje obalona. Ludzie popadają w panikę, przez nieprawdziwe plotki, dlatego należy spokojnie czekać na oficjalne informacje.

Symptomy koronawirusa, powodujące zmartwienie

Niepokojący symptom, zauważyła u siebie brytyjska minister zdrowia, Nadine Dorries. Powiedziała, że odkąd doszło do zakażenia, przestała odczuwać przyjemności z picia herbaty. Powodem tego był zanik odczuwania zapachu i smaku. Jak wynika z doniesień niemieckiego naukowca, specjalizującego się w dziedzinie wirusologii Hendrika Streecka, utrata tych zmysłów, często współistniała z innymi objawami u zakażonych koronawirusem.

Pomimo, że taki symptom może wydawać się błahy. Wirusolog zwraca uwagę, że nie powinno się go lekceważyć. Śmie nawet twierdzić, że własnie ignorowanie tego mogło doprowadzić do tego co właśnie dzieje się we Włoszech. Lekarze alarmuje, żeby podchodzić do tej sprawy z powagą.

Symptomy koronawirusa nie do zlekceważenia

Jeśli zauważysz u kogokolwiek z bliskich lub u siebie takie objawy. Powinno się niezwłocznie podjąć zalecenia wydane przez Ministerstwo Zdrowia i pamiętać o zabezpieczaniu innych przed możliwym rozprzestrzenianiem koronawirusa. Niemiecki naukowiec wypowiada się:

Jeśli przyjrzymy się wynikom badań, zauważymy, że 91 procent zarażonych doświadcza jedynie łagodnych lub umiarkowanych objawów. Włosi początkowo skupili się tylko na pozostałych dziewięciu 9 procentach.

Według niego przez właśnie lekkie podejście do łagodnych objawów choroby, doprowadziło do takiej tragedii wśród ludności włoskiej. Oprócz tego dodaje, że każdy powinien być pod obserwacją medyczną bez wykluczania kogokolwiek. Jeśli każdy stosowałby się do zaleceń, na pewno nie doszło by do tak szybkiego i tragicznego w skutkach rozejścia się koronawirusa. Musimy pamiętać by przestrzegać zasady, żeby przezwyciężyć pandemii. W celu zapobiegnięcia podobnych statystyk jak we Włoszech.