Widal.plPolitykaNowy sondaż prezydencki! Jest wyraźny faworyt w walce Duda-Trzaskowski

Nowy sondaż prezydencki! Jest wyraźny faworyt w walce Duda-Trzaskowski

Walka o fotel prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej trwa dalej! My mamy natomiast nowy sondaż prezydencki, który wyraźnie wskazuje faworyta w głosowaniu respondentów!

Urzędujący prezydent Andrzej Duda i jego rywal w II turze wyborów Rafał Trzaskowski zmierzą się w wyborach prezydenckich 12 lipca. To właśnie w najbliższą niedzielę Polacy wybiorą głowę państwa na następną kadencję.

Choć do tej pory sondaże prezydenckie nie wskazywały wyraźnego faworyta, to jest jeden, który wyłamał się z tej reguły!

Nowy sondaż prezydencki! Jest wyraźny faworyt w walce Duda-Trzaskowski

Chodzi o sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Interii, który przeprowadził badanie opinii publicznej zadając pytanie: Który kandydat z dwójki Andrzej Duda-Rafał Trzaskowski lepiej sprawdzi się w czasach kryzysu. Respondenci mieli swojego faworyta!

Według tego badania, aż 46 procent głosujących wskazało, że lepszym prezydentem w czasie kryzysu będzie Andrzej Duda. 39,3 procent usłyszawszy takie pytanie wskazało natomiast Rafała Trzaskowskiego. 14,7 procent głosujących nie potrafiło przedstawić swojej opinii i wybrało opcję “nie wiem/trudno powiedzieć”.

Jak informuje Interia, badanie zrealizowane zostało metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo w dniach 4-5 lipca 2020 r. na próbie 1100 pełnoletnich osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków.

CO TAKŻE NA WIDAL.PL?

Kuriozalna sytuacja w polskiej polityce. Wczoraj odbyły się “dwie debaty”

Dwie debaty prezydenckie miały miejsce wczoraj wieczorem. Jednak debatami były jedynie z nazwy. W miejscowości Końskie Andrzej Duda odpowiadał na pytania mieszkańców i redaktora TVP. Natomiast w Lesznie, Rafał Trzaskowski zorganizował “arenę prezydencką”, na której pytania zadawało mu 20 dziennikarzy.

14-latka w ciąży z 10 letnim kolegą! Dziewczynka została gwiazdą Instagrama. Jak do tego doszło?

14-latka w ciąży. Na swoim Instagramie gdzie obserwuje ją ponad 120 tysięcy osób pisze o strachu przed porodem. W jej postach możemy także przeczytać, że boi się porodu naturalnego, dlatego chce urodzić za pomocą cesarskiego cięcia. Ojcem dziecka Darii ma być jej 10-letni kolega.

Słynny raper zostanie prezydentem USA?

Kanye West to bardzo znany raper w Stanach Zjednoczonych. Teraz okazuje się, że ma również ambicje polityczne. O wszystkim muzyk poinformował na swoim Twitterze.
Raperowi zdarzało się do tej pory udzielać w życiu politycznym kraju. Dwa lata temu wraz ze swoją żoną-celebrytką Kim Kardashian gościł u prezydenta Donalda Trumpa. Teraz planuje być jego rywalem w wyścigu o fotel prezydencki.