Widal.plPolitykaNowy minister zdrowia. Znamy datę poznania następcy Szumowskiego

Nowy minister zdrowia. Znamy datę poznania następcy Szumowskiego

Nowy minister zdrowia musi zostać powołany w miejsce rezygnującego Łukasz Szumowskiego. Obecny szef resortu niespodziewanie zrezygnował ze stanowiska. Robi to w ciężkim okresie, bowiem pandemia koronawirusa wciąż jest bardzo groźna.

– Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Od razu uprzedzam wszystkie pytania, nigdzie nie znikam. Pozostaję posłem i pozostaję w przestrzeni publicznej – tłumaczył wczoraj polityk.

Nowy minister zdrowia

Nowy minister zdrowia ma zostać podany już w piątek. Tak twierdzi Mateusz Morawiecki. Mateusz Morawiecki nie zdradza, kto zostanie zastępcą ministra zdrowia, ale zapowiada osobę “z dużą wiedzą o ochronie zdrowia”.

– Samo Ministerstwo Zdrowia traci dwóch wybitnych specjalistów. Odchodzą ludzie, których trudno będzie zastąpi

– powiedział premier w wywiadzie dla PAP, nawiązując do odejścia Łukasza Szumowskiego i wiceministra Janusza Cieszyńskiego.

Łukasz Szumowski zrezygnował z funkcji

Łukasz Szumowski zrezygnował z szefowania w Ministerstwie Zdrowia. Jest to zaskakująca decyzja. Zwłaszcza, że pandemia teraz ponownie uderzyła ze zwiększoną siłą.

zanowni państwo, sami wiecie i jesteście w stanie łatwo dostrzec, jak wyglądałaby Polska w czasie epidemii bez e-recepty, bez e-zwolnienia. To ogromna zasługa ministra Cieszyńskiego. Niestety, pojawił się COVID i w związku z tym siłą rzeczy w sposób odpowiedzialny powiedziałem, że pozostaję na stanowisku i dopóki to będzie konieczne, będę pełnił tę funkcję

– zadeklarował Szumowski.

Dzisiaj uznałem, że to właściwie ten czas. Mamy zbudowany system, mamy system szpitali jednoimiennych, mamy rozbudowaną sieć laboratoriów i dzięki szybkim decyzjom, udało się, że w Polsce nie było dziesiątek tysięcy zgonów, tak jak to było w krajach Europe Zachodniej, wielu bogatszych od nas. Oczywiście mamy przyrosty zachorować, ale mamy też gospodarkę, która funkcjonuje i będziemy mieć pieniądze na dalszą walkę i leczenie innych chorób

– dodał Szumowski.

Zobacz także:

Bon turystyczny miał pomóc a powoduje problemy

Bon turystyczny miał pomóc a powoduje problemy i to w zasadzie od samego początku. Już w momencie kiedy chcemy złożyć wniosek o dodatek 500+ rozpoczynają się problemy.

Łukasz Szumowski rezygnuje! Zaskakująca decyzja ministra?

Łukasz Szumowski rezygnuje z funkcji ministra zdrowia. Tę zaskakująca decyzję przekazał na konferencji prasowej. Do niedawna utrzymywał, że nie zamierza odchodzić. Minister zdecydował się na ten krok w trakcie trwającej pandemii koronawirusa.

Ogromny wypadek z udziałem TIR-ów i samochodu osobowego na trasie S8. Co się stało?

Ogromny wypadek na trasie S8. Do wypadku doszło dzisiaj w godzinach porannych, po godzinie 10. W karambolu udział brało aż sześć tirów oraz jeden samochód osobowy. Utrudnienia na drodze były przez bardzo długi czas.