Widal.plPolitykaNowy Kazik zdjęty z anteny Trójki! Minister Kultury reaguje!

Nowy Kazik zdjęty z anteny Trójki! Minister Kultury reaguje!

Kazik zdjęty z anteny radiowej Trójki! I to w momencie, kiedy znalazł się na pierwszym miejscu piątkowej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia! Sprawę skomentował minister kultury Piotr Gliński.

W piątek nowy utwór Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój ból” zajął pierwsze miejsce w najnowszym notowaniu listy przebojów Trójki. Szybko jednak unieważniono całą piątkową listę!

Nowy Kazik zdjęty z anteny Trójki!

Dyrektor i redaktor naczelny Tomasz Kowalczewski wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował o błędzie podczas liczenia głosów w piątkowej liście przebojów. Nowy kawałek Kazika oczywiście został także zdjęty z całej anteny:

Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy

W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze.”

W tekście nowe piosenki Kazika Staszewskiego słyszymy nawiązania do wydarzeń z 10 kwietnia, kiedy to prezes Prawa i Sprawiedliwości udał się nekropolię by upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński mógł wejść na cmentarz mimo zamknięcia ich w całym kraju z powodu ryzyka zarażenia się koronawirusem.

Zdaniem wielu obserwatorów te właśnie wersy przyczyniły się do zablokowania nowego utworu Kazika w Trójce.

Minister kultury reaguje!

Wydarzenia związane z piątkowym zestawieniem radiowej Trójki skomentował w mediach społecznościowych minister kultury Piotr Gliński.

Zaznaczył on, że żyjemy w wolnym kraju i minister kultury nie musi się zgadzać ze wszystkimi decyzjami władz publicznego radia”

“Zdarza się, że niektórzy artyści śpiewają głupstwa. Nawet bulwersujące. Ale jednak bardziej bulwersujące jest zdejmowanie piosenki za „nieprawomyślność”. To chyba jakaś prowokacja.

Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i minister kultury nie musi się zgadzać ze wszystkimi decyzjami władz publicznego radia.”
Film Sekielskiego wstrząśnie Polską?

Bracia Sekielscy opublikowali nowy film. Tym razem nazywa się “Zabawa w chowanego”.

Donald Tusk zadowolony z kandydatury Trzaskowskiego?

Były premier skomentował rezygnację Kidawy-Błońskiej. Dodatkowo napisał co sądzi o kandydaturze Trzaskowskiego.