Widal.plKoronawirusNowe zasady kwarantanny. Co się zmieniło?

Nowe zasady kwarantanny. Co się zmieniło?

Nowe zasady kwarantanny. Według informacji przekazanych przez Radio Zet, nowy minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał wczoraj rozporządzenie. Ma ono wprowadzić nowe, ważne zmiany w odbywaniu kwarantanny.

Czy czas trwania przymusowej izolacji będzie krótszy? Czy są zmiany odnośnie osób, które musza ją odbyć?

Nowe zasady kwarantanny

Nowe zasady kwarantanny. Dotyczyć one będą czasu trwania zamknięcia. Czas izolacji ulegnie skróceniu jednak będzie to pod pewnymi warunkami. Taką decyzję podjął resort zdrowia.

Dotychczas kwarantanna w związku z koronawirusem wynosiła 14 dni, w sytuacji gdy w tym czasie nie nie powtarzały się dodatnie wyniki testu. Bywało jednak tak, że niektórzy na kwarantannie spędzili 4 czy 5 tygodni mimo, że osoba czuła się dobrze i nie miała żadnych objawów.

Dokładnie takie same zasady obowiązywały Polaków, którzy powracali do kraju z zagranicy lub cudzoziemcy, którzy przyjeżdżali do kraju.

Adam Niedzielski nowy szef resortu zdrowia Adam Niedzielski podpisał wczoraj ważne rozporządzenie, które częściowo zmienia dotychczasowe zasady dotyczące kwarantanny.

Zwolnienie następuje w przypadku osoby bezobjawowej po 10 dniach od pozytywnego testu przy 2 kolejnych wynikach negatywnych lub po 3 dniach od ustąpienia objawów jednak nie wcześniej niż 13 dni od pojawienia się tych objawów — czytamy w pierwotnej wersji komunikatu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

Jednakże od razu pod informacją pojawiło się sprostowanie. Wynika z niego,że gdy nie występują objawy, to wtedy kwarantannę możemy zakończyć po 10 dniach i co najważniejsze bez wykonywania testów na koronawirusa!

To samo będzie dotyczyć osób, podejrzanych o kontakt z zakażonym.

Do 10 dni skrócona zostaje obowiązkowa kwarantanna po kontakcie z osobą zakażoną. Dzisiejsze rozporządzenie Rady Ministrów do 10 dni skraca natomiast kwarantannę po powrocie z zagranicy — informuje resort zdrowia.

Resort przygotowuje się na jesień i zimę

Resort przygotowuje się na jesień i zimę. Nowy minister nie będzie mieć łatwego zadania. Wszyscy obawiają się oraz zastanawiają jak będzie wyglądać druga fala koronawirusa. Niepokojący jest również powrót dzieci do szkół. Zmiany w resorcie zdrowia trwają już od dawana. Mają one na celu przygotowanie służby zdrowia na nadchodzącą jesień i zimę.

Zobacz także na Widal.pl

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Jakiej płci będzie dziecko?

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Tegoroczny kandydat na prezydenta pochwalił się radosną nowiną. Wraz z żoną Kariną spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Zakaz lotów do Polski. Które kraje są na liście?

Zakaz lotów do Polski. W poniedziałkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiło się oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów. Dotyczy ono najnowszej wersji zakazów lotów do aż 44 krajów.

Margot jako Matka Boska!  O co chodzi?

Margot jako Matka Boska spowodowała ogromne kontrowersje. W internecie zawrzało po tym jak znana aktywistka została pokazana na jednym z przerobionych zdjęć.