Widal.plAndrzej DudaNowe stanowisko w Kancelarii Prezydenta.Czy Andrzej Duda wprowadzi istotne zmiany?

Nowe stanowisko w Kancelarii Prezydenta.Czy Andrzej Duda wprowadzi istotne zmiany?

Nowe stanowisko w Kancelarii Prezydenta.Czy Andrzej Duda wprowadzi istotne zmiany?
Foto: screen/facebook.com/andrzejduda

Nowe stanowisko w Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie pełnił funkcję przez następne dwa lata. Okazuje się, że prezydent planuje wprowadzić pewne zmiany w Kancelarii.

Jak się okazuje być może pojawi się nowe stanowisko. Czego konkretnie m dotyczyć to stanowisko oraz kto je obejmie?

Nowe stanowisko w Kancelarii Prezydenta

Nowe stanowisko w Kancelarii Prezydenta. informacje o całej sprawie przekazało RMF FM. Nowe stanowisko, które ma być może powstać to sekretarz stanu do spraw społeczeństwa obywatelskiego. Na chwile obecna trwają poszukiwania osoby, odpowiedniej do objęcia tego stanowiska Pojawił się już pierwszy warunek: potencjalny kandydat powinien być bezpartyjny.

Zmiany, ciągłe zmiany

Nowy minister w Kancelarii Prezydenta ma się zajmować między innymi promocją elementów demokracji bezpośredniej oraz kierowaniem prezydenckim, projektem ustawy dotyczącym wprowadzenia sędziów pokoju.

Stworzenie nowego stanowiska ma być odpowiedzią na wezwanie Pawła Kukiza. Polityk na początku lipca pytał kandydatów w wyborach prezydenckich, jakie działania chcą podjąć po objęciu urzędu. Wtedy właśnie Andrzej Duda w liście obiecał, że powoła sekretarza stanu do spraw społeczeństwa obywatelskiego.

Kolejna zmiana jest to, że Szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska ma ubiegać się o pracę w Europejskim Trybunale Obrachunkowym. Również, słyszy się od pewnego czasu o tym, że minister Krzysztof Szczerski jest przymierzany do stanowiska ministra spraw zagranicznych.

Zobacz także na Widal.pl

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Jakiej płci będzie dziecko?

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Tegoroczny kandydat na prezydenta pochwalił się radosną nowiną. Wraz z żoną Kariną spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Zakaz lotów do Polski. Które kraje są na liście?

Zakaz lotów do Polski. W poniedziałkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiło się oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów. Dotyczy ono najnowszej wersji zakazów lotów do aż 44 krajów.

Margot jako Matka Boska!  O co chodzi?

Margot jako Matka Boska spowodowała ogromne kontrowersje. W internecie zawrzało po tym jak znana aktywistka została pokazana na jednym z przerobionych zdjęć.