Widal.plKoronawirusNowe objawy zarażenia koronawirusem! Sprawdzajcie stopy!

Nowe objawy zarażenia koronawirusem! Sprawdzajcie stopy!

Nowe objawy zarażenia koronawirusem! Wygląda na to, że zarażenie śmiercionośnym wirusem SARS-CoV 2 będzie można określić sprawdzając stopy!

Do wysokiej temperatury ciała, duszności, kaszlu i ogólnego zmęczenia ciała, dochodzą teraz zmiany dermatologiczne na stopach. To wszystko może świadczyć o zarażeniu się koronawirusem.

Nowe objawy zarażenia koronawirusem

O nowych objawach sugerujących zarażenie się koronawirusem poinformowali lekarze z Hiszpanii. Swoje odkrycie przekazali dziennikowi El Pais i radiu Cope. Mówi ono o pojawieniu się na stopach purpurowych zmian skórnych, które same w sobie nie są groźne, ale przy innych objawach mogą świadczyć o chorobie COVID-19.

Ważną sprawą w tej kwestii jest to, że zmiany skórne na stopach dotykają głównie dzieci i młodzież. Przedstawiciele młodego pokolenia, zarażając się koronawirusem, oprócz kaszlu, wysokiej temperatury i duszności mają także “małe swędzące i purpurowe plamki” na stopach.

Ważne jest, aby teraz dokładnie sprawdzać stopy młodzieży, która wykazuje objawy zarażenia się koronawirusem.

Koronawirus w Polsce

Jak natomiast wygląda aktualna sytuacja związana z koronawirusem w Polsce? Dzisiejszy raport dzienny przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia jest niezbyt optymistyczny. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 178 przypadkach i 3 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 135 zakażeniach i 22 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 313 przypadków zakażeń i 25 ofiar śmiertelnych.

Mamy 135 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (39), śląskiego (34), łódzkiego (15), opolskiego (8), małopolskiego (8), dolnośląskiego (8), podkarpackiego (5), świętokrzyskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), wielkopolskiego (2) i lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 22 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 63-K, 65-M, 66-M, 90-K Poznań 95-K Gdańsk, 68-M Bolesławiec, 70-K Wałbrzych, 79-K Wrocław, 78-K, 87-M Racibórz, 75-K Zgierz, 84-K Bełchatów, 78-M, 65-M, 79-M Grudziądz, 59-K, 69-K, 88-K, 90-K Warszawa, 82-M, 84-M Radom, 87-M Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 10 169/426 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).”