Widal.plGospodarkaNiemieckie media chwalą Polskę: Na pandemii Polska może skorzystać!

Niemieckie media chwalą Polskę: Na pandemii Polska może skorzystać!

Niemieckie media chwalą Polskę i nasz rząd. Najpierw działania naszego kraju w dobie pandemii koronawirusa pozytywnie ocenił dziennik Die Welt, a teraz dochodzą pochwały ze strony niemieckiego portalu Focus Online.

Zdaniem portalu, Polska bardzo dobrze prowadzi swoje działania wewnątrzkrajowe oraz w odpowiednim momencie i za pomocą odpowiednich środków zareagowała na wybuch pandemii koronawirusa. To ma nawet umocnić nasz kraj!

Niemieckie media chwalą Polskę: Na pandemii Polska może skorzystać!

Polska ma łagodnie przejść przez kryzys związany z koronawirusem. PKB polskiej gospodarki według prognoz Komisji Europejskiej w bieżącym roku ma spaść zaledwie o 4,3 procent. Cała Unia Europejska natomiast liczy się ze spadkiem wynoszącym 7,4 procent. Oznacza to, że w czasie kryzysu gospodarczego, Polska może być jednym z koni pociągowych całej wspólnoty.

Wpływ na wyjście z kryzysu obronną ręką przez Polskę ma być szeroko rozbudowana gospodarka, która nie jest uzależniona od eksportu, a także wczesna reakcja polskiego rządu na kryzys gospodarczy i przedstawienie tarczy antykryzysowej. Hojność rządu w tej kwestii ma przyczynić się do przetrwania największego krajowego kryzysu i ruszenia “z kopyta” już po pandemii. Dzięki pomocy rządowej wiele przedsiębiorstw uniknie bankructwa, a ludzie zachowają pracę.

Pozytywne skutki zdaniem niemieckiego medium ma także polityka prospołeczna rządu. Dzięki takim programom pomocowym jak chociażby 500+, obieg pieniądza w gospodarce jest większy i skupia się na krajowym rynku.

Polska ma też być jednym z najatrakcyjniejszych miejsc dla inwestorów. Jest bowiem krajem, który zgrabnie pokonała kryzys euro z 2009 roku, kryzys uchodźczy w 2015 r., a obecnie kryzys związany z koronawirusem.

CO TAKŻE NA WIDAL.PL?

Jan Śpiewak ułaskawiony przez prezydenta! Niespodziewana decyzja Dudy.

Jan Śpiewak został ułaskawiony przez prezydenta. Tę informację przekazał mediom Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta.

Niemiecki dziennik chwali rząd PiS?

Zaskakujący artykuł ukazał się w “Die Welt”. Niemcy pochwalili tam decyzje rządu.

Protesty w Londynie przerodziły się w walki z policją

Protest Black Lives Matter był pokojowy do czasu zakończenia. Wtedy zaczęły się walki z policją.