Widal.plGwiazdyUczestnicy niemieckiego Big Brothera odcięci od świata. Dziś dowiedzą się o pandemii

Uczestnicy niemieckiego Big Brothera odcięci od świata. Dziś dowiedzą się o pandemii

Większość uczestników niemieckiego programu Big Brother, została odcięta od świata zewnętrznego na początku lutego. Wtedy nie było, aż tak głośno o koronawirusie. Jednakże nie mają oni pojęcia, o pandemii szalejącego wirusa. Lecz wkrótce mają im podać możliwie wstrząsające informacje.

Wreszcie dowiedzą się o zagrożeniu

Gdy mieszkańcy przenosili się do domu reality-show, koronawirus dopiero miał wymiar endemiczny. Znaczy to, że występował on jedynie w jednym regionie w Chinach, w mieście Wuhan. Na pewno, nie podejrzewali, że może on się rozprzestrzenić z taką prędkością na cały świat. 6 Marca dołączyli nowi członkowie, lecz mieli oni zakaz informowania uczestników o czymkolwiek ze świata zewnętrznego.

W związku, z zagrożeniem jakie niesie ze sobą wirus, studio podjęło decyzje o poinformowaniu zawodników reality-show. Mają zamiar wykonać to we wtorkowym odcinku. 14 mężczyzn i kobiet będzie mogło otrzymać odpowiedzi na ich pytania dotyczące wirusa oraz dostaną wideo wiadomość od swoich bliskich.

Drastyczne środki

Studio emitujące program, na początku nie miało informować o koronawirusie osób biorących w nim udział. Pod warunkiem, że ktoś z ich bliskich byłby zarażony. Najprawdopodobniej zmienili oni zdanie i chcą prowadzić uczestników w zakłopotanie i zwiększyć przy tym oglądalność. Reality show tego typu przepadają nadużywać, emocjonalnych wybuchów, żeby było bardziej “pikantnie”.

Podobna sytuacja miała miejsce w amerykańskiej wersji programu w 2001 roku. Wtedy to tragedia 9/11 obiegła cały świat, a jeden uczestnik nawet miał spokrewnioną osobę zaginioną po ataku. Pomimo tego poinformowana trojkę finalistów podczas programu.

Podzieleni na dwie grupy

Biorący udział, zostali podzieleni na dwie grupy, do dwóch domów.

Jeden oszklony luksusowy, można zażywać kąpiele w jacuzzi i dostęp do jedzenie dla osób z najbardziej wybrednym podniebieniem. Z drugiej strony druga grupa w domu o nieco zaniżonych standardach, gdzie można zaspokoić tylko podstawowe potrzeby.

Oprócz niemieckiej wersji, kandydaci z innych krajów również są nieświadomi o zagrażającej pandemii. Tymi krajami są Kanada oraz Brazylia.

Kanadyjscy współmieszkańcy, partycypujący, nie usłyszeli specjalnych reakcji widzów po tym jak druga osoba opuściła program. Wywołało to wśród nich zaniepokojenie i zaczęli debatować nad możliwym powodem. Jednakże nadal nie udzielono im żadnych deklaracji na temat niebezpieczeństwa w świecie zewnętrznym.