Widal.plOgólneNie żyje przyjaciel Polski, radny miasta Jersey City. Powodem koronawirus

Nie żyje przyjaciel Polski, radny miasta Jersey City. Powodem koronawirus

Michael Yun zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Był radnym miasta Jersey City i wydawałoby się, że z Polską nie ma nic wspólnego. W końcu był Amerykaninem koreańskiego pochodzenia. Nie miał żadnych związków z naszym krajem.

Jedna wraz z innym radnym pochodzenia włoskiego, zaangażowali się w walkę o obronę pomnika katyńskiego w tym mieście.  Stanęli razem z tłumem osób zaangażowanych w walkę o pozostawienie monumentu. Za usunięciem tego pomnika był burmistrz miasta, ale również według słów posła Roberta Winnickiego także… ambasada polska i kluby Gazety Polskiej.

Michael Yun zaskarbił sobie sympatię Polaków swoimi działaniami

Poseł Winnicki wspomniał w swoim wpisie, że miał okazję poznać radnego podczas swojej podróży do Stanów Zjednoczonych i miał w planach uhonorować go za swoje poświęcenie.

Michaela Yuna i rzeszę dzielnych obrońców pomnika poznaliśmy w ub. roku podczas wyprawy delegacji Ruchu Narodowego do USA. Byliśmy w radzie miejskiej, rozmawialiśmy, planowaliśmy zaprosić ich do Polski i uhonorować.

– ujawnia poseł Robert Winnicki.

Jestem pewien, że Polonia w USA o Tobie nie zapomni, Michaelu. Spoczywaj w pokoju…

– kończy swój emocjonujący wpis członek Konfederacji. Przy okazji wspomniał słowa radnego na temat pomnika.

Jestem Amerykaninem koreańskiego pochodzenia i walczę o ten pomnik, ponieważ należy on nie tylko do polskiego społeczeństwa, ale także do mieszkańców Jersey City. (…) Ten pomnik musi tu stać dla was, dla mnie oraz musi pozostać na zawsze.

Było to duże wsparcie dla walczących o pozostawienie monumentu Polaków.

Burmistrz Jersey City poinformował o śmierci radnego

Burmistrz Jersey City, Steven Fulop ogłosił na Twitterze śmierć radnego Michaela Yuna w poniedziałek po południu.

– napisał pogrążony w smutku burmistrz.

Yun został po raz pierwszy wybrany do rady miasta w 2013 r. Jego obecna kadencja wygasała 31 grudnia 2021 r. Był żonaty z Jennifer (Seong Hee Ahn), miał dwoje dzieci i kilkoro wnuków. Był laureatem ponad 30 nagród  za usługi społeczne i służył mieszkańcom Jersey City.

It’s w/a heavy heart that we share that Councilman Yun has passed away. He was a great co worker and a tireless advocate for the people of #JerseyCity – More than that he was a great father, husband, and grandfather. I can speak for the entire JC community that we are devastated

— Steven Fulop (@StevenFulop) April 6, 2020